Hlavní navigace

FAP z EU

  • (neregistrovaný) 91.225.86.---

    23. 10. 2016 18:56

    Dobrý den, přišla mi faktura na provizi ze slovenska. Faktura je v EUR a je tam 0%, ale dole je napsáno, že mám daň odvést já (ten komu služba byla dodána). Pochopil jsem to dobře, že musím přepočítat na CZK a ještě vypočítat daň? nebo to mám dát jako to je na faktuře bez daně?

    Díky P.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2016 19:09

      allli

      Re: FAP z EU
      vy musíte dle §108/1/c odvést DPH na výstupu - ř. 5 přiznání a pokud použijete službu pro podnikání, máte zároveň nárok na odpočet DPH v ř. 43 přiznání, EUR přepočtete na CZK vámi zvoleným kurzem ČNB (denní nebo pevný) a vypočítáte 21% DPH
      ještě musíte uvést v KH A.2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).