Hlavní navigace

Bankovní účet

  • (neregistrovaný) 90.178.150.---

    24. 10. 2016 8:03

    Dobrý den, jsem absolventka VŠ, budu vedená u agentury jako OSVČ obchodní nebo zprostředkovatelská činnost (ještě nevím). Mám dvě otázky.
    1. Musím mít jiný účet, když mám osobní konto, myslím tím podnikatelský? Budu tam mít jen 1 platbu příchozí (1 platba za mnou vystavenou fakturu) a nějaké platby, co platím já.
    V daňovém přiznání budu používat paušál.
    2. Budu vést daňovou evidenci, přihlásím se na ZP, OSSZ. Přečetla jsem si o tom na webu. Prosím, jaké další nástrahy na mě čekají?
    Děkuji vám za rady zkušených :-).

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2016 8:14

      Akras (neregistrovaný) 193.179.30.---

      Re: Bankovní účet
      bankovní účet podnikatelský mít nemusíte
      pokud budete uplatňovat paušál, pak vám postačí pouze evidence příjmů
      nejdříve zaregistrovat coby osvč na živnostenském úřadě - přihlásit na ZP, OSSZ a fú

    • 24. 10. 2016 8:38

      Mišalka (neregistrovaný) 90.178.150.---

      Děkuji.
      >>Dobrý den, jsem absolventka VŠ, budu vedená u
      >>agentury
      >>jako OSVČ obchodní nebo zprostředkovatelská činnost
      >>(ještě nevím). Mám dvě otázky.
      >>1. Musím mít jiný účet, když mám osobní konto, myslím
      >>tím podnikatelský? Budu tam mít jen 1 platbu příchozí
      >>(1 platba za mnou vystavenou fakturu) a nějaké
      >>platby,
      >>co platím já.
      >>V daňovém přiznání budu používat paušál.
      >>2. Budu vést daňovou evidenci, přihlásím se na ZP,
      >>OSSZ. Přečetla jsem si o tom na webu. Prosím, jaké
      >>další
      >>nástrahy na mě čekají?
      >>Děkuji vám za rady zkušených :-)
      >bankovní účet podnikatelský mít nemusíte
      >pokud budete uplatňovat paušál, pak vám postačí pouze
      >evidence příjmů
      >nejdříve zaregistrovat coby osvč na živnostenském
      >úřadě - přihlásit na ZP, OSSZ a fú

    • 24. 10. 2016 10:10

      .

      Re: Bankovní účet soukromý pro podnikání
      Maličké upřesnění pojmů
      ZDP § 7 (13) Poplatníci s příjmy podle odstavců 1 a 2, kteří nevedou účetnictví a neuplatňují výdaje podle odstavce 7, postupují podle § 7b.
      Což znamená, že buď povedete daňovou evidenci, nebo budete uplatňovat výdaje procentem z příjmů - a to jak pro výpočet daní, tak pro výpočet sociálního a zdravotního pojištění.
      V reálu to vypadá tak, že vedete "evidence" (stačí exel.tabulka nebo nějaký SW pro DE startovací verze) a po konci roku se rozhodnete, zda je vhodnější uplatnit skutečné výdaje, nebo výdaje procentem z příjmů. Praktické je vedení nejen evidence příjmů a pohledávek, ale i vedení evidence "podnikatelkých" výdajů a závazků (SP, ZP, ..)

      A budete muset i svůj soukromý účet, pokud Vám na něj budou chodit podnikatelské příjmy, nahlásit při registraci k daním na FÚ

      Zvažte, zda budete chtít být také nemocensky pojištěná.

    • 24. 10. 2016 13:00

      Mišalka (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Děkuji vám.
      >>>Dobrý den, jsem absolventka VŠ, budu vedená u
      >>>agentury
      >>>jako OSVČ obchodní nebo zprostředkovatelská činnost
      >>>(ještě nevím). Mám dvě otázky.
      >>>1. Musím mít jiný účet, když mám osobní konto, myslím
      >>>tím podnikatelský? Budu tam mít jen 1 platbu příchozí
      >>>(1 platba za mnou vystavenou fakturu) a nějaké
      >>>platby,
      >>>co platím já.
      >>>V daňovém přiznání budu používat paušál.
      >>>2. Budu vést daňovou evidenci, přihlásím se na ZP,
      >>>OSSZ. Přečetla jsem si o tom na webu. Prosím, jaké
      >>>další
      >>>nástrahy na mě čekají?
      >>>Děkuji vám za rady zkušených :-)
      >>bankovní účet podnikatelský mít nemusíte
      >>pokud budete uplatňovat paušál, pak vám postačí pouze
      >>evidence příjmů
      >>nejdříve zaregistrovat coby osvč na živnostenském
      >>úřadě - přihlásit na ZP, OSSZ a fú
      >
      >Maličké upřesnění pojmů
      >ZDP § 7 (13) Poplatníci s příjmy podle odstavců 1 a
      >2, kteří nevedou účetnictví a neuplatňují výdaje podle
      >odstavce 7, postupují podle § 7b.
      >Což znamená, že buď povedete daňovou evidenci, nebo
      >budete uplatňovat výdaje procentem z příjmů - a to jak
      >pro výpočet daní, tak pro výpočet sociálního a
      >zdravotního pojištění.
      >V reálu to vypadá tak, že vedete "evidence" (stačí
      >exel.tabulka nebo nějaký SW pro DE startovací verze) a po
      >konci roku se rozhodnete, zda je vhodnější uplatnit
      >skutečné výdaje, nebo výdaje procentem z příjmů.
      >Praktické je vedení nejen evidence příjmů a pohledávek, ale i
      >vedení evidence "podnikatelkých" výdajů a závazků (SP,
      >ZP, ..)
      >
      >A budete muset i svůj soukromý účet, pokud Vám na něj
      >budou chodit podnikatelské příjmy, nahlásit při
      >registraci k daním na FÚ
      >
      >Zvažte, zda budete chtít být také nemocensky
      >pojištěná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).