Hlavní navigace

Nemoc neprodlužuje výpovědní dobu

  • 193.85.240.---

    24. 10. 2016 10:50

    Dobrý den, prosím pomozte, potřebuji najít v zákonech, že nemocenská neprodlužuje výpovědní dobu zaměstnanci, který sám dal výpověď? Zaměstnavatel ho nechce pustit a tvrdí mu, že když je měsíc nemocný, že u něj bude o měsíc déle pracovat. Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2016 10:57

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Nemoc neprodlužuje výpovědní dobu
      § 51 ZP stanovuje, kdy končí PP výpovědí a § 53 odst. 2 ZP, stanovuje, kdy se výpovědní doba prodlužuje.

    • 24. 10. 2016 10:59

      Líba (neregistrovaný) 37.188.186.---

      Re: Nemoc neprodlužuje výpovědní dobu
      53, odst. 2 říká, kdy se prodlužuje. Kdy se neprodlužuje ZP neřeší.

    • 24. 10. 2016 10:59

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Nemoc neprodlužuje výpovědní dobu
      prodloužení výpovědní doby se vztahuje pouze na výpověď danou zaměstnavatelem

      § 53

      (2) Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

    • 24. 10. 2016 13:42

      v.e.n.d.y.

      Re: Nemoc neprodlužuje výpovědní dobu
      všem velice děkuji za pomoc, takhle mi to stačí v.e.n.d.y.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).