Hlavní navigace

Převod vozidla z FO na SRO

  • (neregistrovaný) 90.176.47.---

    24. 10. 2016 11:39

    Ještě jednou a podrobně.

    FO vlastnící nákladní soupravu od roku 2006, odepsanou v roce 2011 v tržní zůstatkové ceně dle letošního zpracovaného soudního odhadu, do přepisu v 6/2016 používanou, přepsal v 06/2016 na SRO-čko rodinného příslušníka v ceně dle odhadu + DPH
    Přesto že je to souprava stará 10 let, má vysokou hodnotu....

    Když bude ve smlouvě, nebo když to nebude ve smlouvě, ale když mu to SRO-čko zaplatí letos a následně každým rokem pouze 200 000,- po dobu několika let.

    A teď otázka na jádro pudla:
    Zdaní to ta FO v najednou v roce 2016 i když ty peníze podnikatel FO nedostal ??? Anebo zdaní to, co dostane od toho SRO-čka

    Podnikatel bude dál podnikat dle § 7.

    Chceme se vyhnou placení daně najedou v roce 2016, protože podnikatel už je podnikající důchodce a tak by ty příjmy rozplynul alespoň na 5 let

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).