Hlavní navigace

OSVČ a pravidelné pracoviště

  • (neregistrovaný) 89.24.211.---

    24. 10. 2016 16:34

    Dobrý den,
    podnikatel má místo podnikání (provozovnu) jeho bydliště. Z bydliště jezdí ke stále se opakujícím klientům (v průběhu roku je to asi 5 klientů). Doufám, že z těchto cest si může uplatňovat cestovní náhrady. Není to bráno, jako 5 pravidelných pracovišť? To by pak neměl nárok na cestovné?

    Omlouvám se za hloupý dotaz a předem děkuji za radu.

    Bohuslava

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2016 17:03

      .

      Re: OSVČ a pravidelné pracoviště
      ZDP 24 / 2 / k / 2
      Pravidelným pracovištěm pro poplatníky s příjmy podle § 7 se také rozumí sídlo podnikatele nebo místo výkonu jiné činnosti, ze které plyne příjem ze samostatné činnosti,

      V tomto případě bych to řekla takto - co si při kontrole obhájí, to bude mít.

    • 24. 10. 2016 17:15

      Bohuslava (neregistrovaný) 89.24.211.---

      Re: OSVČ a pravidelné pracoviště
      Děkuji za radu. Tento paragraf jsem před chvílí četla taky, tak předpokládám, že to cestovné uplatňovat mohu. Přišlo by mi to nespravidlivé, kdyby si v tomto případě náhrady uplatňovat nemohl.

      Děkuji Bohuslava

    • 24. 10. 2016 17:26

      .

      Re: OSVČ a pravidelné pracoviště
      Jako externí účetní, pokud bych jezdila za klienty vozidlem, tak bych si jízdy obhájila. Stále vozím nějaké doklady a při jízdách MHD bych se obávala, že by mohlo dojít ke ztrátě nebo krádeži těchto dokladů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).