Hlavní navigace

Hromadné oznámení zaměstnavatele na ZP

  • (neregistrovaný)

    24. 10. 2016 16:49

    Dobrý den,
    prosím potřebuju poradit. Jsem začínající mzdová účetní, a hned ze začátku mám takový oříšek s novým zaměstnanec, 18.10. jsme ho příjmuli a do 8dnů by se mělo poslat na zdravotní pojištovnu Hromadné oznámení, ale vyskytl se problém, zaměstnanec má občastvní slovenské, trvalý pobyt má nahlášený už v české republice. Na OSSZ jsem už formulář o oznámení do zaměstnání nového zaměstnance podala ve středu 19.10. ale na zdravotní pojištovnu si nevím rady, volala jsem na informace, tam mi paní poradila, že do kolonky Kód se vyplní E, a v rodném čísle M a datum narození..dnes sem mluvila s paní přímo z pobočky z VZP, a ta mi řekla že musí mít pojištovnu nahlášenou tam kde má trvalý pobyt pokud ho v české republice má (což má) a to vyplnění s kódem E je jen pro zaměstnance, který má trvalý pobyt furt na Slovensku. Někdo kdo by mi poradil, kdo stím má třeba zkušenosti. Co když se zpozdím s odeslání ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2016 16:59

      Kara (neregistrovaný)

      Re: Hromadné oznámení zaměstnavatele na
      Já v takovém případě volám na VZP na registr pojištěnců a podle jména, příjmení a data narození mně vyhledají, jestli už má pojišťovnou přidělené číslo. Paní se mně vždycky mrkne do jejich systému a pokud už od nich číslo má, nadiktuje mně ho a pokud má trvalý nebo dlouhodobý pobyt v ČR, hlásím kódem P. Pokud nemá ještě číslo přidělené, hlásím kódem E M nebo Z a datum narození. Podle poučení k formuláři hromadné oznámení se kód E použije na první přihlášení zaměstnance-občana EU .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).