Hlavní navigace

Špatně vystavená fa PDP

• (neregistrovaný) 178.255.168.---

25. 10. 2016 13:13

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat dodavatel (my) vystavil fakturu na stavební práce s DPH, ale měla tam PDP. Dodavatel ještě přiznání neudělal, ale odběratel ano. Máme to ponechat a DPH zaplatit, anebo vystavit ODD a novou fakturu?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2016 13:23

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: špatně vystavená fa PDP
      opravit, příjemce nemá nárok na odpočet DPH

• 25. 10. 2016 13:57

KarolK (neregistrovaný) 178.255.168.---

a zeptám se mohu ODD vystavit už s říjnovým datem? Anebo my dáme září a odběratel si to dá až v říjnu (datum obdržení)? Jde mi o to, aby ta druhá strana nemusela dělat nic opravného ;-)

• 25. 10. 2016 17:06

Chci se zeptat jestli tento postup bude správný. Když ODD vystavím v říjnu a udělám novou fakturu s PDP, a mohu dát taky DUZP říjen? Nemusí tam být září?

• 25. 10. 2016 18:17

prosím spěchá
      Prosím o pomoc jak tedy zaúčtovat? My ještě DPH ani KH nemáme odeslané, odběratel ano. Nevím v jakém období budu muset účtovat o ODD i nové faktuře. A ODD bude na stejné částky ale mínusově a datumy? A novou fakturu vystavím z dnešním datumem, ale DUZP bude původní zářijové? Já už v tom mám tedy chaos. Na finanční správě jsem se dočetla, že budu muset dělat dodatečné DPH a následné KH (ale nevím zda to nepromítnout tedy už do řádného, když ho nemám ještě poslané. A zase v jiné diskuzi píšou, že až odběratel obdrží ODD???

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).