Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na děti

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:83bc:----:----:----:----:----

    25. 10. 2016 18:49

    Dobrý den, chci se zeptat, zda když manžel za rok 2016 bude mít pouze příjmy dle § 10, jestli má nárok až si bude dělat daňové přiznání za rok 2016 na slevu na děti?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2016 19:21

      LEAxx (neregistrovaný) 89.102.33.---

      Re: Daňové zvýhodnění na děti
      Samotnou mě to zajímalo, myslím, že nemůže viz. §35c zákon o dani z příjmu.

      5) Poplatník uvedený v § 2 odst. 3 může daňové zvýhodnění uplatnit, pouze pokud je daňovým rezidentem členského státu Evropské unie nebo státu tvořícího Evropský hospodářský prostor a jestliže úhrn všech jeho příjmů ze zdrojů na území České republiky (§ 22 ) činí nejméně 90 % všech jeho příjmů s výjimkou příjmů, které nejsou předmětem daně podle § 3 nebo § 6, jsou od daně osvobozeny podle § 4, 6 nebo § 10, nebo příjmů, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Výši příjmů ze zdrojů v zahraničí prokazuje poplatník potvrzením zahraničního správce daně.

    • 25. 10. 2016 20:09

      mirka..p (neregistrovaný) 81.91.83.---

      Re: Daňové zvýhodnění na děti
      to, co citujete, platí pro nerezidenty viz §2/3 ZDP

    • 25. 10. 2016 19:33

      katka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

      Re: Daňové zvýhodnění na děti
      Zvýhodnění ano, bonus ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).