Hlavní navigace

Končí PP+neschopenka

  • (neregistrovaný) 213.226.248.---

    26. 10. 2016 7:26

    Dobré ráno všem,
    určitě se tu toto téma probíralo, ale pro pomalejší prosím o radu :-)
    Máme zaměstnance ve výpovědní lhůtě, PP končí k 31-10-2016. Od 19-10-je zaměstnanec na DPN. A teď - já ho k 31-10-2016 normálně odhlásím (?) a neschopenku si pak bude posílat na OSSZ sám? A jak to bude s NEMPRI, v době odchodu nebude nemocen 14 dní, a pak už bude nezaměstnaný, budu ho i přesto vystavovat? Jen pro upřesnění - zaměstnanec byl 8 měsíců po bouračce na neschopence, pak se vrátil do práce a byl s ním po cca 6 měsících rozvázán pracovní poměr a teď šel na nějakou re-operaci, takže neschopnost potrvá zřejmě až do konce roku.
    Děkuji všem a přeji úspěšný den!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2016 7:36

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: končí PP+neschopenka
      Z vašeho dotazu jsem pochopila, že výpověď dal zaměstnavatel zaměstnanci. V tom případě se musíte držet § 53 odst. 2 ZP.

      (2) Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

    • 26. 10. 2016 7:55

      šárka1991 (neregistrovaný) 213.226.248.---

      Re: končí PP+neschopenka
      je to jak říkáte, pro zam-tele se stal nadbytečným, za těch 8 měsíců zam-tel zjistil, že mu zaměstnanec vlastně nechybí, takže byl snížen počet pracovníků.
      Takže jestli to chápu dobře, odhlásím ho, až po skončení DPN.
      Ještě se vás zeptám na tu poslední část, ...ledaže zaměstnanec sdělí... Takže kdyby mi sdělil, že trvá na prodloužení pracovního poměru, tak by si tady musel ještě 8 pracovních dní odpracovat a odhlásila ho až potom?
      A poslední věc - má to s odstupným, to mu v takovém případě vyplatím v jaké mzdě? Předpokládám, že až s tou poslední při ukončení DPN/PP (nepředpokládám, že by trval na prodloužení)?
      Děkuji mnohokrát za vás čas, doufám, že vám kvůli mě nechladne ranní káva :-)

    • 26. 10. 2016 8:10

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: končí PP+neschopenka
      Nebojte, kávička mi nechladne, zrovna jsem si ji zalila. Jinak pochopila jste to zrovna opačně. Pokud vám zaměstnanec nesdělí, že na prodloužení PP netrvá, tak výpovědní doba doběhne až po ukončení nemocenské (předpokládám, že do 31.10. nebude nemoc ukončena). Takže pokud nemoc neskončí do 31.10., tak ať vám dá písemně, že netrvá na prodloužení PP, pokud toto nesdělí, tak po ukončení nemoci mu teprve doběhne výpovědní doba. A jelikož ta se počítá v kalendářních dnech, tak by PP skončil až 13 den po ukončení nemoci.
      Teprve pak by jste udělala odhlášky. Odstupné vyplatíte až v poslední výplatě.

    • 26. 10. 2016 8:49

      šárka1991 (neregistrovaný) 213.226.248.---

      Re: končí PP+neschopenka
      ahaa.. takže sepíšeme, že netrvá na prodloužení PP o doby nemoci, takže mu PP skončí zároveň s DPN. A až poté udělám odhlášky a vyplatím odstupné, je to tak?
      Já jsem právě vždycky měla jen to, že zaměstnanec dal výpověď a hned šel marodit, a DPN končila zároveň s koncem PP. S tímhle jsem se setkala poprvé.. Jinak dobrou chuť! :-)

    • 26. 10. 2016 8:53

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: končí PP+neschopenka
      Pochopitelně, protože když dá výpověď zaměstnanec, tak se výpovědní doba ani z důvodu nemoci neprodlužuje. A vy nemůžete nic sepisovat, to, že netrvá na prodloužení by musel napsat sám. Je to jeho právo, nikoliv povinnost.

    • 26. 10. 2016 9:41

      šárka1991 (neregistrovaný) 213.226.248.---

      Re: končí PP+neschopenka
      Právě proto se dotazuji, vždy jsem měla opačný případ, tento poprvé... Ani by mě nenapadlo prodlužovat s ním PP, když si sám zažádal o jeho skončení.

    • 26. 10. 2016 9:07

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: končí PP+neschopenka
      Pokud vám do 31.10.2016 sdělí, že na prodloužení PP netrvá, tak PP bude ukončen 31.10.2016 bez ohledu na pokračující nemoc.

    • 26. 10. 2016 9:39

      šárka1991 (neregistrovaný) 213.226.248.---

      Re: končí PP+neschopenka
      Tak teď už je mi jasné, konečně...:-) Já mu o této možnosti řeknu, ale pochybuju, že bude na prodloužení trvat.. Právě že spíš počítá s tím, že po nemoci nastoupí jinam, protože už má nabídku jiného zaměstnání. Tak aby on i my měli všechno OK

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).