Hlavní navigace

Ukončení PP po rodičovské dovolené

 • (neregistrovaný) 193.85.148.---

  26. 10. 2016 9:39

  Dobrý den, prosím Vás, máte s tím někdo zkušenost? Zaměstnankyně byla 4 roky doma s dítětem, mateřská dovolená, rodičovská, pak prodloužení se souhlasem zaměstnavatele do 4 let věku dítěte. Nyní by se měla vrátit, ale zkouší různé varianty, vrátit se nechce. První varianta byla, že chce prodloužení do 5 let věku dítěte, to neprošlo. Podotýkám, že má dvě děti a obě jsou zdravé a čilé, není samoživitelka, je vdaná, manžel dvě zaměstnání. Tím chci říct, že to není sociální případ, ale spíš hodně velká vypočítavost. Počítala s tím, že zaměstnavatel ji nebude potřebovat a dá jí odstupné, to ale také nedopadlo. Tak teď zkouší jak obrat stát. Takže chce, aby na den nastoupila, ukončila PP dohodou a šla na ÚP s vyšším průměrem. Další varianta, že si vezme ošetřování atd....... Prostě x variant. Jenže nám na školení říkali, že přesně takhle se obchází zákon a úřady si to hlídají.
  Díky za reakce Kamila

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 10. 2016 10:02

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: ukončení PP po rodičovské dovolené
   Je to jednoduché, zaměstnavatel může přistoupit na ukončení PP dohodou tak, aby PP skončil stejně jako bude končit neplacené volno. Nebo nebude s dohodou souhlasit a paní bude muset přijít do práce, nebo dát výpověď ona sama tak, aby výpovědní doba uplynula v době neplaceného volna.

  • 26. 10. 2016 10:12

   Kamila Nová (neregistrovaný) 193.85.148.---

   Re: ukončení PP po rodičovské dovolené
   Ano, jednoduché by to bylo, tak to s ní bylo i dojednáno, že skončíme PP dohodou ke dni ukončení neplaceného volna. Ale ona chce od státu peníze, vyšší průměr. No, uvidíme s čím přijde, zda nastoupí do práce nebo přistoupí na dohodu. Spíš přijde na den do práce a pak si dá ošetřování. To už psala předem, že syn pokašlává a že by to na to ošetřování bylo......prostě vymýšlí jak to všechno obejít. Ještě měla nápad, že JAKO nastoupí do práce, jen papírově na jeden den a pak půjde na ÚP s vyšším průměrem. Poradili jí to přímo na ÚP.

  • 26. 10. 2016 10:25

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: ukončení PP po rodičovské dovolené
   No tak ošetřovačku asi nebude mít celé 2 měsíce. Takže nepřistupujte na dohodu a ať si ty 2 měsíce pěkně odpracuje. Pokud má nějakou pohyblivou složku mzdy, tak bych po takové době, kdy nepracovala nepřiznávala je v kompetenci zaměstnavatele. Tady se ukazuje, jak je neprozíravé od zaměstnavatele povolovat neplacené volno. Prostě buď po RD nastoupí, nebo ať ukončí pracovní poměr. Pokud byste o ni potom ještě stáli , můžete ji přijmout znovu. Takhle jsou pak jen problémy.

  • 26. 10. 2016 10:41

   Kamila Nová (neregistrovaný) 193.85.148.---

   Re: ukončení PP po rodičovské dovolené
   >>>>>>>zaměstnavatel ji nebude potřebovat a dá jí odstupné,
   >>>>to
   >>>>ale také nedopadlo. Tak teď zkouší jak obrat stát.
   >>>>Takže
   >>>>chce, aby na den nastoupila, ukončila PP dohodou a
   >>>>šla
   >>>>na ÚP s vyšším průměrem. Další varianta, že si vezme
   >>>>ošetřování atd....... Prostě x variant. Jenže nám na
   >>>>školení říkali, že přesně takhle se obchází zákon a
   >>>>úřady si to hlídají.
   >>>>Díky za reakce Kamila

   >>
   >No tak ošetřovačku asi nebude mít celé 2 měsíce. Takže
   >nepřistupujte na dohodu a ať si ty 2 měsíce pěkně
   >odpracuje. Pokud má nějakou pohyblivou složku mzdy, tak
   >bych po takové době, kdy nepracovala nepřiznávala je v
   >kompetenci zaměstnavatele. Tady se ukazuje, jak je
   >neprozíravé od zaměstnavatele povolovat neplacené volno.
   >Prostě buď po RD nastoupí, nebo ať ukončí pracovní
   >poměr. Pokud byste o ni potom ještě stáli , můžete ji
   >přijmout znovu. Takhle jsou pak jen problémy.

   Ano, máte pravdu, radši nepovolovat. Tohle je opět jasný příklad. Poslední dny nic jiného neděláme, než si s ní dopisujeme a stále volá, co zase vymyslela dalšího. A nechce se těch peněz vzdát s tím, že sice ví, že je to podvod a mohla by dostat zaměstnavatele do problémů, ale přesto toho chce využít. A to tu osobu neznáte, je to děs, jde přes mrtvoly, jak v osobním tak pracovním životě. Pokud mi rupnou nervy, tak nevím...... Ano, taky bych ji nechala na 2 měsíce, ať si do práce chodí a klidně si dá ošetřování každý měsíc na obě děti, ale aspoň ať si nějaký ten den odchodí, když chce peníze od státu. Jako pomůžu ráda a vyjdu vstříct, když to jde a je to v rámci možností, ale její postoj je i zaměstnavateli proti srsti, už to prostě přehání. Manžel má zaměstnání celkem na vysoké pozici, k tomu podnikání dost dobře rozjeté, může si ji zaměstnat u sebe a pak ať si dělají podvody jaké chtějí.....
   A kvůli takovým, kteří to ani nepotřebují, se pak nebude povolovat dalším maminám neplacené volno.
   Děkuji a hezký den.

  • 26. 10. 2016 10:51

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: ukončení PP po rodičovské dovolené
   Já bych jí řekla jasně, jak je ochoten zaměstnavatel postupovat a víc bych se nebavila, žádné její nápady neakceptovala.

  • 26. 10. 2016 11:01

   mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

   Re: ukončení PP po rodičovské dovolené
   Také bych jí sdělila, že má dvě možnosti, buď podepsat ukončení dohodou dnem skončení neplaceného volna a nebo ať podá výpověď.
   Žádné další vymyšlenosti nepřichází v úvahu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).