Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na dítě

• (neregistrovaný) 188.116.66.---

26. 10. 2016 10:36

Prosím o radu. Máme 2 zaměstnance, kteří spolu žijí a mají spolu 2 děti. Nejsou manželé. On uplatňuje daň. zvýhodnění na obě děti. On má ale trvalý pobyt na jiné adrese, než na které matka s dětmi. Prý to tak mají z důvodu sociálních dávek. Je možné potom to zvýhodnění uplatňovat? Nebo je jedno, kde má trvalý pobyt, hlavně když podepíše prohlášení, kde vlastně stvrzuje společnou domácnost?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2016 10:44

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: Daňové zvýhodnění na dítě
      Je jedno, kde má trvalý podnik, důležitá je společná domácnost. Pokud však na sociálce uvádějí, že nemají společnou domácnost, aby mohli uplatňovat sociální dávky, tak nemůžou pak u daňového zvýhodnění tvrdit, že společnou domácnost mají.....

• 26. 10. 2016 10:49

AnetaBabeta (neregistrovaný) 188.116.66.---

No to si myslím taky, ale co s tím mohu z pohledu mzdovnky udělat? Je to můj problém? Nebo dělat, že o tom nevím, že někde jinde uvádějí, že on s nima nežije, aby měla dávky. Jde mi o to, že kdyby se na to někde přišlo, že to takhle dělají, jestli z toho můžeme mít problém my. Mě prostě podepsal na daňové zvýhodnění, že spolu žijí a basta. Nemusí mě přece zajímat, jak to mají jinde nebo ano?

• 26. 10. 2016 11:11

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Vemte si to tak, kdybyste byla mzdová účetní v nadnárodní korporaci o tisíci zaměstnancích, tito lidé by pro vás byli vlastně jen osobní čísla, nic byste o nich nevěděla........ a řídila byste se POUZE tím, co vám doložili a podepsali v prohlášení, je to jejich zodpovědnost, jsou dospělí a většinou i svéprávní :o)

• 26. 10. 2016 11:24

AnetaBabeta (neregistrovaný) 188.116.66.---

Děkuji, takže pro mě je směrodatné, že mi podepsal prohlášení, že spolu žijí a tím to pro mě zhaslo. Opravdu někdy žasnu, co lidi nevymyslí :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).