Hlavní navigace

Odvolání z funkce nebo dohoda???

  • (neregistrovaný) 213.226.232.---

    26. 10. 2016 10:51

    Dobrý den,
    potřebovala bych od zkušenějších, prosím Vás, poradit. Ještě s tím nemám praxi.
    Majitel firmy se rozhodl, že by chtěl ukončit pracovní poměr se zam-cem, který byl hned od svého začátku jmenován do funkce náměstka. Mohu s ním sepsat Dohodu o ukončení pracovního poměru k 31.12.2016 i když byl do této funkce jmenován?? Náměstek by k tomu přistoupil bez problému, protože už pochopil, že s ním majitel není spokojen. Co jsem si pročítala §73a ZP odst. 2, tak my by jsme pro něho neměli jiné pracovní zařazení. A pokud by to bylo (pokud tedy lze) Dohodou, předpokládám, že odstupné by mu nenáleželo.
    Nebo jaký je správný postup......
    Děkuji za info.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).