Hlavní navigace

Mobil a fakturace na zaměstnance

  • (neregistrovaný) 81.90.170.---

    26. 10. 2016 11:47

    Dobrý den,
    prosím o radu:
    Společnosti bude končit smlouva s operátorem a vzhledem k plánovanému ukončení činnosti se nebude prodlužovat. Obchodní zástupce operátora nabídl řediteli nějaké výhodné tarify, ale tyto nové smlouvy by byly již na jednotlivé zaměstnance. Představa pana ředitele je, že by zaměstnanec donesl fakturu a ta by se mu do nějakého limitu proplatila.
    Domnívám se, že v případě tohoto peněžního plnění se jedná o naturální příjem zaměstnance, který by se musel zdanit a zpojistnit a náklad by nebyl daňově účinný pro společnost. Je to tak?
    Děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2016 12:15

      .

      Re: mobil a fakturace na zaměstnance
      Zákoník práce
      § 190
      (1) Sjedná-li zaměstnavatel, popřípadě vnitřním předpisem stanoví nebo individuálně písemně určí podmínky, výši a způsob poskytnutí náhrad za opotřebení vlastního nářadí, zařízení nebo jiných předmětů potřebných k výkonu práce zaměstnance, poskytuje mu tuto náhradu za dohodnutých, stanovených nebo určených podmínek.

      ZDP
      § 6 odst. 7) d) náhrady za opotřebení vlastního nářadí, zařízení a předmětů potřebných pro výkon práce poskytované zaměstnanci podle zákoníku práce, ..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).