Hlavní navigace

Exekuce souběh příjmů a nezabavitelná č.

  • (neregistrovaný) 89.102.146.---

    28. 10. 2016 8:34

    Dobrý den,

    máme zaměstnance, který má mimo naší mzdy i důchod. Exekutor v usnesení uvedl, že při výpočtu srážek nemáme zohledňovat základní nezabavitelnou částku. Tuto bude zohledňovat ČSSZ.

    Smím při výpočtu zohlednit vyživované děti a manželku nebo rovnou celou čistou mzdu dělím na třetiny (nedosahuje 9.268,-Kč)? Je v usnesení základní nezabavitelnou částkou myšlena celá nebo pouze ta na povinného.

    Jedná se o zaměstnance se 4mi dětmi, je to podstatný rozdíl.

    Nemá někdo zkušenosti?

    Děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2016 9:02

      ... (neregistrovaný) 185.16.181.---

      Re: exekuce souběh příjmů a nezabaviteln
      Když se podíváte do § 278 OSŘ, seznáte, že základní částka je jen jedna. Tuto částku tedy při výpočtu vypustíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).