Hlavní navigace

Kantýna - stravování pro zam-ce (EET)

  • (neregistrovaný) 85.71.8.---

    31. 10. 2016 11:07

    Prosím o radu. Provozujeme v rámci podniku stravování pro zam-ce. Kupujeme hotová jídla z jídelny, ty nám přivezou, my v kantýně naberem zam-cům jejich objednaná jídla a jednou týdně nám 45% z ceny jídla platí v hotovosti (zbytek doplácí podnik). Tak nás napadlo, nebudeme spadat do EET už od 01.12.16 jen kvůli tomu, že nám za stravování platí zam-ci hotově??
    A zároveň druhý dotaz, dosud jsme za vybrané peníze od zam-ců za stravování platili 21% DPH, budem od 01.12. odvádět už jen 15% DPH?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2016 11:13

      allli

      Re: Kantýna - stravování pro zam-ce (EET
      >Prosím o radu. Provozujeme v rámci podniku stravování
      >pro zam-ce. Kupujeme hotová jídla z jídelny, ty nám
      >přivezou, my v kantýně naberem zam-cům jejich objednaná
      >jídla a jednou týdně nám 45% z ceny jídla platí v
      >hotovosti (zbytek doplácí podnik). Tak nás napadlo,
      >nebudeme spadat do EET už od 01.12.16 jen kvůli tomu, že nám
      >za stravování platí zam-ci hotově?? pokud to bude jen pro zaměstnance, tak dle §12/3/c ZoET toto nepodléhá ZET - str. 14 metodického pokynu k ZET
      >A zároveň druhý dotaz, dosud jsme za vybrané peníze od
      >zam-ců za stravování platili 21% DPH, budem od 01.12.
      >odvádět už jen 15% DPH? ano 15 %
      >Děkuji

    • 31. 10. 2016 12:29

      pet_A (neregistrovaný) 91.231.31.---

      Re: Kantýna - stravování pro zam-ce (EET
      Myslím, že na úhrady od zaměstnanců se EET nevztahuje. Ano, od 1. 12. už jen 15 %.

    • 31. 10. 2016 13:21

      pet_A (neregistrovaný) 91.231.31.---

      Re: Kantýna - stravování pro zam-ce (EET
      Pardon, šedé znova nečtu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).