Hlavní navigace

Faktura pro fyz. osobu

  • (neregistrovaný) 194.228.20.---

    31. 10. 2016 21:52

    Dobrý den, dělali jsme montáž stropních podhledů pro fyz. osobu, opravdu tápu co napíšu do kolonky IČO a DIČ, fyz. osoba uplatňuje náklady podle paragrafu 9 a má jen rodné číslo a není plátce DPH. IČO nemá a daň číslo bude CZ a rodné číslo? Poraďte prosím.
    Děkuji vám. Kurt,

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2016 8:30

      xyz (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: faktura pro fyz. osobu
      Fyzickou osobou myslíte nepodnikajícího občana nebo OSVČ neplátce?
      Z vašeho dotaz bych řekla že jde o osobu nepodnikající, která má příjmy podle §9. Pak neřešíte ani IČO ani DIČ a pokud vy jste plátce DPH účtujete s daní na jeho adresu. Zákazník si pak v daňovém přiznání uplatní jako výdaj celé i s DPH oproti svým příjmům.

    • 1. 11. 2016 8:54

      Kurt1 (neregistrovaný) 194.228.20.---

      Re: faktura pro fyz. osobu
      Moc děkuji, pochopila jste to správně, ještě bych si dovolil, tu budovu co jsme to dělali má pronajaté s.r.o., bude to částka asi 150tis. / měnili jsme osvětlení a podhledy stropů. To osvětlení by si mohlo uplatnit s.r.o. / když tam byla stará světla/ a podhledy bychom mohli vyúčtovat na fyz. osobu. Nebo to máme celé dát na občana. Ono to je asi jedno protože s.r.o. a občan je jedna osoba. S.r.o. by si mohlo uplatnit aspoň DPH.
      Děkuji a omlouvám se.
      Kurt

    • 1. 11. 2016 9:45

      .. (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: faktura pro fyz. osobu
      Od koho máte objednávku?
      Od fyzického osoby, nebo od s.r.o.?
      Nemůžete dedukovat, že by si něco mohla s.r.o. uplatnit, když neznáte znění nájemní smlouvy.

    • 1. 11. 2016 9:53

      xyz (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: faktura pro fyz. osobu
      Potom záleží na tom, jak je udělaná nájemní smlouva. Pokud mají ve smlouvě, že opravy bude platit s.r.o. nad rámec nájemného, tak by se mohlo celé fakturovat jim. Pokud mají, že platí pouze nájem a o opravy se stará pronajímatel, musíte fakturovat vše na fyzickou osobu.
      Pokud by jste fakturoval na s.r.o. a jste plátcem DPH tak pro plátce DPH by se jednalo o přenesení daňové povinnosti (stavební práce § 92a)
      Pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).