Hlavní navigace

OT: EET - info

 • (neregistrovaný) 77.242.90.---

  1. 11. 2016 9:47

  Před týdnem proběhla v Kongresovém centru v Praze velká konference k evidenci tržeb za účasti zástupců státní správy v čele s panem ministrem – materiály k této akci jsou dostupné ZDE. Podnikatelé se zde mohli seznámit např. s tím, že informační oznámení o povinnosti evidovat tržby nelze umístit např. na vchodové dveře do provozovny, ale jen do okolí pokladny. Konferenci skončila poměrně optimisticky – pan ing. Fojtík posluchače uklidnil slovy, že příspěvek věřících vybíraný na bohoslužbách do kasičky EET podléhat nebude, protože se nejedná o příjem z podnikání. Bohužel však obdobně absurdních případů, ve kterých se ovšem o podnikání jednat může a EET tak podléhat budou, praxe přinese celou řadu – např. při úhradě šatny v divadle či při nákupu programu od uvaděčky.

  Pan hoteliér Sivek podnikatele seznámil s tím, že evidenci tržeb již zkušebně zavedl, že jej to nestálo jednu jedinou korunu a že v jeho terapeutickém centru Modré dveře účtenky s FIKem bez problémů vystavuje i personál s těžkými mentálními poruchami. Na konferenci byla představena také některá technická řešení a podnikatelé si mohli např. zakoupit i kávu s cvičně vystavenou účtenkou v režimu evidence tržeb. Při této ukázce nejmenované firmy se ukázalo, že pan hoteliér Sivek má doopravdy štěstí na šikovný personál – odborníci z firmy specializované na techniku pro EET byli poněkud bezradní, když se jim nedařilo připojení k internetu a nebyli schopni či ochotni vystavit účtenku v off line režimu (bez FIKu) a tvrdohlavě se snažili o vystavení účtenky v on line režimu (tedy s FIKem), což se nakonec podařilo a podnikatelé se dočkali jak kávy, tak účtenky.

  Zdroj: Běhounkovi

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 11. 2016 9:47

   LK (neregistrovaný) 77.242.90.---

   OT: EET - info - pokračování
   Poměrně často bylo možné slyšet na konferenci údiv podnikatelů nad tím, že tržbu budou muset zaevidovat i v „terénu“ a nikoli až dodatečně v „kanceláři“. Budou tedy muset vyrazit ověšeni tablety a tiskárnami či obdobnými zařízeními pro evidenci tržeb. Výběr příslušného zařízení jim, alespoň věříme, usnadní níže uvedený přehled technických řešení pro evidenci tržeb – jsou zařazena jak některá řešení představená na konferenci, tak i některá další řešení. Jedná se o výběr, na trhu lze nepochybně nalézt i jiná řešení a do budoucna se bude nabídka jistě rozšiřovat a také ceny by mohly klesat. Představená řešení mapují situaci na trhu, nikoli funkčnost jednotlivých řešení, jejich uživatelskou přívětivost, technickou podporu atd.

   >Zdroj: Běhounkovi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).