Hlavní navigace

Druha materska ihned po rodicovske dovol

• (neregistrovaný) 82.99.180.---

1. 11. 2016 14:56

Dobry den,
    moc prosim o radu.
    Jsem na rodicovske dovolene a ted v listopadu 2016 bych mela prejit na druhou materskou.
    Myslela jsem, ze druha materska bude ve stejne vysi jako ta prvni, ale po skonceni prvni.materske jsem si nechala proplatit dovolenou. To znamena, ze v roce 2016 jsem nemela zadne prijmy ze zamestnani a v roce 2015 pouze tuto proplacenou dovolenou. Z roku 2014 jsem mela vypocitanou prvni md.
    Jak to prosim je. Bude se mi castka vypocitavat pouze z prijmu za rok 2015 (coz bych mela materskou 1200)?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2016 15:10

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Druha materska ihned po rodicovske d
      Dovolená se proplácí jen při skončení pracovního poměru. Takže to asi nebylo proplacení, ale čerpání. Pokud vám dovolená daao aspoň 30 kalendářních dnů, tak by se PPM mohla počítat z roku 2015. Jestliže to bylo méně dnů, tak se jde zpátky do kalendářního roku, kde je vyměřovací základ a aspoň 30 dnů v děliteli. Takže asi rok 2014. Tento denní vyměřovací základ se porovná s tím, který jste měla pro výpočet první PPM a použije se ten výhodnější, protože nástup na PPM bude do 4 let věku prvního dítěte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).