Hlavní navigace

Obchodní zástupce-stravné nebo stravenky

  • (neregistrovaný) 46.13.11.---

    1. 11. 2016 15:13

    Dobrý den,
    moc prosím o konzultaci.
    Máme obchodní zástupce, v pracovní smlouvě je uvedeno
    pracoviště např. Morava,
    Jezdí po lékárnách.
    Vyplácíme mu stravenky, neeviduje se jak dlouho mu trvá pracovní cesta, ve výkazu pracovní činnosti má např.
    pondělí, lékárny Brno, POhořelice, Dolní Kounice.. atd.
    většinou končí za 8 hodin.
    Je to tak správně?
    děkuji moc za jakoukoliv zprávu

    Blanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2016 15:24

      asdf (neregistrovaný) 46.227.170.---

      Re: obchodní zástupce-stravné nebo strav
      pro cestovní náhrady se místo výkonu práce určí nejvýše město - takže záleží, kde máte sídlo firmy, odtud bych viděla nejčastější výjezdy na služební cestu. Morava je každopádně špatně

    • 1. 11. 2016 15:27

      blanka1 (neregistrovaný) 46.13.11.---

      Re: obchodní zástupce-stravné nebo strav
      Jenže. obchoďák je např. z Prahy, má v pracovním smlouvě OZ pro Střední Čechy, a sídlo firmy je Brně
      .. neplatíme cestovní náhrady, ale dáváme stravenky.
      mocmoc díky za zkušenosti

    • 1. 11. 2016 17:46

      mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: obchodní zástupce-stravné nebo strav
      § 34a
      Není-li v pracovní smlouvě sjednáno pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad, platí, že pravidelným pracovištěm je místo výkonu práce sjednané v pracovní smlouvě. Jestliže je však místo výkonu práce sjednáno šířeji než jedna obec, považuje se za pravidelné pracoviště obec, ve které nejčastěji začínají cesty zaměstnance za účelem výkonu práce. Pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad nesmí být sjednáno šířeji než jedna obec.
      ...............................................................................
      Takže obchoďák vyjíždí z Prahy, tzn že pravidelné pracoviště je Praha a jízdy mimo Prahu jsou služebními cestami a zaměstnanec by měl dostat cestovní náhradu. Stravenky jsou dobrovolný benefit.

    • 2. 11. 2016 6:52

      blanka1 (neregistrovaný) 46.13.11.---

      Re: obchodní zástupce-stravné nebo strav
      díky moc...
      .. my jsme zatím dávali vždy jen stravenky... co z toho může být za problém? díky moc

    • 2. 11. 2016 7:05

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: obchodní zástupce-stravné nebo strav
      Nemám s tím osobní zkušenost, snad se Vám ozve někdo znalejší, ale tipla bych si, že když je to zakotveno v zákoníku práce, tak by to mohl kontrolovat inspektorát práce .....

    • 2. 11. 2016 7:22

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: obchodní zástupce-stravné nebo strav
      V zákoně o inspekci práce to je uvedeno:
      §3/1/a
      (1) Úřad a inspektoráty kontrolují dodržování povinností vyplývajících z
      a) právních předpisů, z nichž vznikají zaměstnancům, příslušnému odborovému orgánu nebo
      radě zaměstnanců nebo zástupci pro oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci2) práva
      nebo povinnosti v pracovněprávních vztazích včetně právních předpisů o odměňování
      zaměstnanců, náhradě mzdy nebo platu a náhradě výdajů zaměstnancům,
      ...........................................................................................
      (poslední věta - protože cestovní náhrady spadají pod náhrady výdajů zaměstnancům)
      §14/2 pro fyzické osoby
      a §27/2 pro právnické osoby,
      u obou paragrafů je shodně pokuta DO 200.000 Kč.

      Ale jak moc jsou inspektoři v tomto přísní, netuším.

    • 2. 11. 2016 7:29

      blanka1 (neregistrovaný) 46.13.11.---

      Re: obchodní zástupce-stravné nebo strav
      >
      >>>>>
      >>>>§ 34a
      >>>>Není-li v pracovní smlouvě sjednáno pravidelné
      >>>>pracoviště pro účely cestovních náhrad, platí, že
      >>>>pravidelným
      >>>>pracovištěm je místo výkonu práce sjednané v pracovní
      >>>>smlouvě. Jestliže je však místo výkonu práce sjednáno
      >>>>šířeji než jedna obec, považuje se za pravidelné
      >>>>pracoviště obec, ve které nejčastěji začínají cesty
      >>>>zaměstnance za účelem výkonu práce. Pravidelné
      >>>>pracoviště pro
      >>>>účely cestovních náhrad nesmí být
      >>>>sjednáno
      >>>>šířeji
      >>>>než
      >>>>jedna
      >>>>obec.
      >>>>...............................................................................
      >>>>Takže obchoďák vyjíždí z Prahy, tzn že pravidelné
      >>>>pracoviště je Praha a jízdy mimo Prahu jsou
      >>>>služebními
      >>>>cestami a zaměstnanec by měl dostat cestovní náhradu.
      >>>>Stravenky jsou dobrovolný benefit.
      >>>
      >>>díky moc...
      >>>.. my jsme zatím dávali vždy jen stravenky... co z
      >>>toho může být za problém? díky moc
      >>
      >>Nemám s tím osobní zkušenost, snad se Vám ozve někdo
      >>znalejší, ale tipla bych si, že když je to zakotveno

      >(poslední věta - protože cestovní náhrady spadají pod
      >náhrady výdajů zaměstnancům)
      >§14/2 pro fyzické osoby
      >a §27/2 pro právnické osoby,
      >u obou paragrafů je shodně pokuta DO 200.000 Kč.
      >
      >Ale jak moc jsou inspektoři v tomto přísní, netuším.

      díky moc... no, víte, my vlastně jako firma končíme, obchoďáky jsme převedli pod jinou společnost.. a právě se o tom bavíme...

    • 2. 11. 2016 7:30

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: obchodní zástupce-stravné nebo strav
      Tak aspoň si to dobře nastavíte v té nové společnosti

    • 2. 11. 2016 7:32

      blanka1 (neregistrovaný) 46.13.11.---

      Re: obchodní zástupce-stravné nebo strav
      ano, přesně tak... a o to jde.. :)) děkuji moc

    • 2. 11. 2016 8:10

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Nemáte za co, hezký den
      >>>>
      >>>>>>>>
      >>>>>>>§ 34a
      >>>>>>>Není-li v pracovní smlouvě sjednáno pravidelné
      >>>>>>>pracoviště pro účely cestovních náhrad, platí, že
      >>>>>>>pravidelným
      >>>>>>>pracovištěm je místo výkonu práce sjednané v pracovní
      >>>>>>>smlouvě. Jestliže je však místo výkonu práce sjednáno
      >>>>>>>šířeji než jedna obec, považuje se za pravidelné
      >>>>>>>pracoviště obec, ve které nejčastěji začínají cesty
      >>>>>>>zaměstnance za účelem výkonu práce. Pravidelné
      >>>>>>>pracoviště pro
      >>>>>>>účely cestovních
      >>>>>>>náhrad
      >>>>>>>nesmí
      >>>>>>>být
      >>>>>>>sjednáno
      >>>>>>>šířeji
      >>>>>>>než
      >>>>>>>jedna
      >>>>>>>obec.
      >>>>>>>...............................................................................
      >>>>>>>Takže obchoďák vyjíždí z Prahy, tzn že pravidelné
      >>>>>>>pracoviště je Praha a jízdy mimo Prahu jsou
      >>>>>>>služebními
      >>>>>>>cestami a zaměstnanec by měl dostat cestovní náhradu.
      >>>>>>>Stravenky jsou dobrovolný benefit.
      >>>>>>
      >>>>>>díky moc...
      >>>>>>.. my jsme zatím dávali vždy jen stravenky... co z
      >>>>>>toho může být za problém? díky moc
      >>>>>
      >>>>>Nemám s tím osobní zkušenost, snad se Vám ozve někdo
      >>>>>znalejší, ale tipla bych si, že když je to zakotveno
      >>>
      >>>>(poslední věta - protože cestovní náhrady spadají pod
      >>>>náhrady výdajů zaměstnancům)
      >>>>§14/2 pro fyzické osoby
      >>>>a §27/2 pro právnické osoby,
      >>>>u obou paragrafů je shodně pokuta DO 200.000 Kč.
      >>>>
      >>>>Ale jak moc jsou inspektoři v tomto přísní, netuším.
      >>>
      >>>díky moc... no, víte, my vlastně jako firma končíme,
      >>>obchoďáky jsme převedli pod jinou společnost.. a
      >>>právě
      >>>se o tom bavíme...
      >>
      >>Tak aspoň si to dobře nastavíte v té nové společnosti
      >
      >ano, přesně tak... a o to jde.. :)) děkuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).