Hlavní navigace

Výpověď a volno na stěhování

  • (neregistrovaný) 90.180.242.---

    1. 11. 2016 20:54

    Dobrý večer,
    včera jsem podala výpověď ze zaměstnání z důvodů stěhování do Prahy. Odejdu s klasickou dvou měsíční výpovědní lhůtou, tj k 31.12. 2016. Jelikož dělám v nepřetržitém provozu mám na konci prosince dvě služby. Něco málo jsem četla v zákoníku práce, že mám nárok na dva dny neplaceného volna. Dovolenou asi nedostanu, ač mi zbývají asi 4 dny. Takže to budu zřejmě řešit cestou požádání o ty dva dny neplaceného volna. Co k tomu potřebuji? Vedoucí něco mluvila o razítkách, tomu bych rozuměla, ale v Praze zatím nebudu měnit trvalý pobyt, tak jaké druhé razítko bych měla donést, nebo jak dokážu že jsem se do Prahy přestěhovala, když do bytu půjdeme s přítelem dva, a do podnájmu. Jinak jsem z Pardubického kraje, takže do Prahy bych se za jeden den nepřestěhovala.
    Díky za odpovědi, hezký večer.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2016 21:17

      .

      Re: Výpověď a volno na stěhování
      Ať se dívám, jak se dívám, tak v nařízení vlády nic o razítkách při stěhování uvedeno není.

      Třeba to zaměnila s požadavky zaměstavatele, když zaměstnanci chtějí volno na hledání nového zaměstnání.

      Nařízení vlády č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci

      10. Přestěhování

      11. Vyhledání nového zaměstnání
      Pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu před skončením pracovního poměru se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 půlden v týdnu, po dobu odpovídající výpovědní době v délce dvou měsíců. Ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu před skončením pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až e) zákoníku práce, nebo dohodou z týchž důvodů. Pracovní volno je možné se souhlasem zaměstnavatele slučovat.

    • 1. 11. 2016 21:37

      VH

      Re: Výpověď a volno na stěhování
      NV č. 590/2006 Sb. prokazování překážek v práci neupravuje, to je upraveno v ust. § 206 odst. 2 ZP.
      Razítko si představit moc neumím, že by ho stěhováci měli v autě? Spíše jde o to, jak posoudit, kdo má vlastní bytové zařízení (kdo má židli, ten bydlí?).
      Tazatelka píše, že je z Pardubického kraje a že se stěhuje do Prahy a že jí 1 den nestačí. To bude dva dny jezdit sem a tam? Říká se, že stěhování je příležitost zbavit se krámů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).