Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka - jak vypl%novat

• (neregistrovaný) 178.17.1.---

1. 11. 2016 21:04

Prosím, nemáte někdo vzor jak vyplňovat - jde mi o děti a na druhé straně informace o zaměstnavateli partnera. Hledala jsem k tomu výklad a nenašla.

Dále kolonku za plátce ověřil... to se má vyplňovat vždy při podepsání prohlášení nebo až při vyúčtování? Přebírám mzdy po finan.ředitelce a ta mi říká, že toto vyplňovala až při vyúčtování. Ale podle mě se to má při podpisu prohlášení. Ale nenašla jsem k tomu pokyny.

Díky moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2016 21:16

mirka..p (neregistrovaný) 81.91.83.---

Re: Prohlášení poplatníka - jak vypl%nov
      http://www.hrnews.cz/lidske-zdroje/hodnoceni-id-2698896/videonavody-na-vyplneni-prohlaseni-poplatnika-dane-z-prijmu-id-2658542

• 1. 11. 2016 21:19

Osmanka (neregistrovaný) 178.17.1.---

Díky. Protože mi přijde, že se tam vnucuje vyplnit seznam dětí, ale zaměstnanec přeci není povinnen sdělovat děti apod.

• 1. 11. 2016 21:28

Osmanka (neregistrovaný) 178.17.1.---

Tak jsem pochopila, že zaměstnavatel se zapisuje jen v případě, že se děti neuplatňují. A tj. má zaměstnanec povinnost uvést děti, i když je neuplatňuje?

• 2. 11. 2016 14:28

Aneta D (neregistrovaný) 188.116.66.---

Pokud neuplatňuje na žádné dítě, neuvádí se.

• 2. 11. 2016 23:47

Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

Přesně tak, pokud zaměstnanec nechce uplatnit žádné dítě, tak žádné neuvede. Pokud ale chce uplatnit všechny nebo jen některé z dětí, na které by mohl zvýhodnění uplatnit, pak je vyplní všechny. A u dítěte, které uplatnit nechce, uvede N a u dítěte, které uplatnit chce, uvede číslo pořadí. A samozřejmě doloží potvrzení od manželky.
      Co se týká kolonky "za plátce ověřil", tak účetní vyplní kal. rok a podepíše se hned poté, co zaměstnanec prohlášení vyplnil a podepsal a doklady doložil. Tímto svým podpisem účetní potvrzuje, že žádost o uplatnění slev a zvýhodnění byla předána, správně vyplněna a že byla oprávněnost ověřena příslušnými doklady (rodné listy dětí, potvrzení o studiu, potvrzení o pobírání invalidního důchodu apod.). Čili toto stvrdí svým podpisem účetní hned.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).