Hlavní navigace

Příspěvek na ubytování pro zaměstnance

  • (neregistrovaný) 205.168.23.---

    3. 11. 2016 10:31

    Dobrý den,

    prosím o radu mzdovky se zkušeností s přísp.na ubytování.

    dle par.6 odst 9 písmene i) ZDP lze poskytnou zaměstnavateli příspěvek na ubytování do výše 3.500,-, kterýžto je částka osvobozená od daně a pojistného.
    V případě, že bude zaměstnanec dočasně přidělen do zahraničí a bude mu tam poskytnut příspěvek na ubytování ve výši v přepočtu 7.500,- Kč, nelze tedy tuto částku považovat za příspěvek dle pra. 6 odst. 9 a bude celý daněn ?

    Děkuji M.P.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2016 14:36

      .

      Re: Nepeněžní plnění přesahující §6/9/i
      Není to příspěvek, je to nepeněžní plnění. Dobře popsáno v odpovědi:
      http://www.ucetni-portal.cz/byt-pro-zamestnance-184-d.html

    • 3. 11. 2016 14:44

      M.P. (neregistrovaný) 205.168.23.---

      Re: Nepeněžní plnění přesahující §6/9/i
      Děkuji, tedy musí být opravdu formou nepen.plnění, nelze poskytnout přímo finance na ubytování ?

      M.P.

    • 3. 11. 2016 15:01

      .

      Re: Nepeněžní plnění přesahující §6/9/i
      Lze poskytnout přímo finance, ale pak není u zaměstnance osvobozeno od daně, SP a ZP.
      A bez správného ošetření se může stát, že takto poskytnuté finance nebudu ani daňově uznatelným nákladem u zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).