Hlavní navigace

Daňové náklady?

• (neregistrovaný) 83.208.37.---

3. 11. 2016 12:42

Dobrý den,

prosím o radu, mám klienta - který mě neustále nutí, abych mu vše dával do nákladů. Je to OSVČ - podniká - zprostředkování obchodů, nemá kancelář. Ale chce si zřídit kancelář doma, aby si mohl dát do nákladů vše co nyní bude pořizovat do svého nového bytu kuchyňskou linku, světla, sedací soupravu atd. Jsem z něco nešťastný .... Prosím o vaše názory na tuto věc.

Děkuji moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2016 12:52

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Re: daňové náklady?
      Karle,

záleží i na dalších okolnostech. Mám klienta, který si takto kompletně vybavil byt, který ovšem není registrovaný jako byt, ale jako ateliér + vlastní jiný objekt na bydlení a u něj jsem všechny položky související s vybavením ateliéru do výdajů dala.

Obecně, pokud tam opravdu bude bydlet a z domova podnikat,dala bych do daňově uznatelných výdajů jen položky, které se opravdu podnikání týkají, jako pracovní stůl, police, lampa atd.
      Pokud by podnikatel trval na zařazení do majetku, odpisování nebo uplatnění do výdajů i přes můj nesouhlas, nezpracovávala bych mu DE/ účetnictví. Občas jsou některé doklady u některého klienta na hraně, ale tohle je moc.

• 3. 11. 2016 15:34

Olinka1 (neregistrovaný) 217.112.161.---

protože pokud Vás vyzvou ke kontrole tak pak mohou dělat,
      že nic nevidí atd.a nebo mít známé ještě výše a je vše ok
      - nezapomínejte, že Vy děláte účetnictví a pak padne vina na Vás
      a je otázka kdy je možná kontrola z FU

• 3. 11. 2016 15:48

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

Olinko, zřejmě to máte vyzkoušené. Jen by mě zajímal ten FÚ, kde vládne takový ředitel.

• 3. 11. 2016 16:02

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

To jsou takové rozšířené fámy..... kolikrát se mě lidé ptají, jestli mám známosti na finančním úřadu.... že by potom na moje klienty nechodily kontroly.

• 3. 11. 2016 16:14

jak kde to chodí - a opravdu na některé lidi nikdo nemá - i když mají dostat flastr, tak okamžitě zavolá dobrý známý z vyšších míst a vše se udělá jak si pán přeje - je to hnusné, ale je to tak
      a jen tak mezi námi kamarád je europoslanec - když vime o té velké šaškárně co se tam děje - šla bych blejt Kelišová - ale nic proti tomu neuděláme

• 3. 11. 2016 16:19

občas zavítáme do vyšších kruhů - a to byste koukali jaké mají starosti
      - že je schválena nějaká úplná blbost - přece nic se neděje - můžeme o tom debatovat další 2 roky - aspoň je pořád co řešit
      ale opravdu když je mi z toho všeho úplně šoufl - jedu na chatu, do přírody a všichni mi můžou ...proti téhle mašinérii nikdo nic neudělá
      všechno je to o penězích - ovšem o takových o kterých se nám ani nezdá

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).