Hlavní navigace

Bytový dům - sazba DPH

  • (neregistrovaný) 93.93.33.---

    3. 11. 2016 13:07

    Dobrý den,
    provozujeme bytový dům, kde součástí jsou i nebytové prostory pronajaté základní škole (kuchyň-neplátci DPH) a lékaři (ordinace). Jaký musí být procentní podíl plochy bytů a nebyt. prostor, aby nám mohli fakturovat opravy s 15% DPH? Sami nejsme plátci. Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2016 16:11

      Kamila13 (neregistrovaný) 195.191.203.---

      Re: Bytový dům - sazba DPH
      15% sazba se použije u sociálního bydlení, bytový dům splňuje tuto podmínku, pokud ani jeden obytný prostor ( byt, garsonka.. ) nepřesáhne podlahovou plochu 120m2. Mrkněte na § 48 odst. 5 zákona o DPH

    • 3. 11. 2016 16:21

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Bytový dům - sazba DPH
      A co odstavec 1 toho §? Nejen stavba pro sociální bydlení, ale i stavba pro bydlení jako taková.

    • 3. 11. 2016 16:25

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Bytový dům - sazba DPH
      bytový dům dle vyhlášky 501/2006

      § 2

      Základní pojmy

      Pro účely této vyhlášky se rozumí

      a) stavbou pro bydlení

      1. bytový dům, ve kterém více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na trvalé bydlení a je k tomuto účelu určena,

    • 4. 11. 2016 7:20

      ninka123 (neregistrovaný) 93.93.33.---

      Re: Bytový dům - sazba DPH
      >>>>Dobrý den,
      >>>>provozujeme bytový dům, kde součástí jsou i nebytové
      >>>>prostory pronajaté základní škole (kuchyň-neplátci
      >>>>DPH)
      >>>>a lékaři (ordinace). Jaký musí být procentní podíl
      >>>>plochy bytů a nebyt. prostor, aby nám mohli
      >>>>fakturovat
      >>>>opravy s 15% DPH? Sami nejsme plátci. Děkuji za
      >>>>odpověď
      >>>
      >>>15% sazba se použije u sociálního bydlení, bytový dům
      >>>splňuje tuto podmínku, pokud ani jeden obytný prostor
      >>>( byt, garsonka.. ) nepřesáhne podlahovou plochu
      >>>120m2. Mrkněte na § 48 odst. 5 zákona o DPH
      >>
      >>A co odstavec 1 toho §? Nejen stavba pro sociální
      >>bydlení, ale i stavba pro bydlení jako taková.
      >
      >bytový dům dle vyhlášky 501/2006

      >
      >§ 2
      >
      >Základní pojmy
      >
      >Pro účely této vyhlášky se rozumí
      >
      >a) stavbou pro bydlení
      >
      >1. bytový dům, ve kterém více než polovina podlahové
      >plochy odpovídá požadavkům na trvalé bydlení a je k
      >tomuto účelu určena,
      >
      Děkuji za radu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).