Hlavní navigace

Místo plnění mimo tuzemsko

  • (neregistrovaný) 86.61.190.---

    3. 11. 2016 13:54

    Dobrý den,


    máme českého odběratele plátce DPH, který si u nás objednal nábytek vč. montáže na Slovensku.

    Už jsem zjistila, že místo plnění je mimo tuzemsko, tedy na Slovensku - měla bych fakturovat bez DPH, jenže nevím, co dál.

    Na internetu čtu milion věcí. Někde je napsáno, že mám zjistit, zda je náš odběratel registrován na Slovensku, a že mám na fakturu napsat nějakou větu: Plnění je mimo tuzemsko, daň odvede odběratel dle ..... Pokud prý není, mám odvést daň na Slovensku já????

    Pak jsem někde objevila nějaké limity, kdy se musí někdo (nevím zda já jako dodavatel, nebo odběratel) registrovat v dané zemi, pokud překročím nějaký limit. Platí limit, nebo bez ohledu na limit se musím registrovat? Jak probíhá registrace v JČS? Jak vůbec odvedu tu daň? Nemám tucha, co s tím, nikde není nic jasně napsané. Fakt se v tom hrabu už 2 dny. Prosím prosím o radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2016 14:28

      allli

      Re: místo plnění mimo tuzemsko
      možná by bylo lepší, kdyby jste se obrátila na daňového poradce
      u dodání zboží s montáží je dle §7/3 ZDPH místo plnění v SR, do českého přiznání se uvede do ř. 26
      limit pro registraci v SR není, pokud odběratel není v SR registrován, musíte se registrovat vy na Daňovém úradu Bratislava, podat přiznání k DPH a odvést tam DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).