Hlavní navigace

Obědy příspěvek

  • (neregistrovaný)

    3. 11. 2016 15:52

    Dobrý den, pokud máme dvě dodavatelské firmy, které nám dovážejí obědy, tak příspěvek 55% a 45 % počítám vždy z ceny obědu bez DPH od každé firmy? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2016 16:33

      sakra (neregistrovaný)

      Re: Obědy příspěvek
      Podle mě ano, jen musíte dodržet jeden oběd jeden zaměstnanec, nemůže mít jeden zaměstnanec dva obědy i kdyby to bylo od různých firem.

    • 4. 11. 2016 8:20

      martinaE (neregistrovaný)

      Re: Obědy příspěvek
      Dobrý den

      Měla bych prosím dotaz k něčemu podobnému. Začali jsme odebírat obědy v termoboxech od jedné firmy a jsou tam na výběr obědy a 2 ceny. Např. obědy za 69Kč a výběry za Kč 79,- včetně DPH.
      Příspěvek zaměstnavatele počítám z levnější ceny oběda nebo z každé ceny?

      Jedna známá tvrdí, že příspěvek musí být stejný.
      Např. u oběda za 69,-, když bude příspěvek zam-tele Kč 37,-, tak i u varianty za 79,- Kč bude příspěvek Kč 37,- včetně DPH.
      Ten rozdíl v ceně oběda si musí doplatit zaměstnanec.

      děkuji

    • 4. 11. 2016 11:14

      Hanka7 (neregistrovaný)

      Re: Obědy příspěvek
      Nevidím k tomu důvod. Zaměstnavatel může přispívat na jeden oběd až do výše 55% ceny. Nikde se neřeší celková cena obědu. Já bych počítala příspěvek firmy z 69,- Kč 37,- Kč a z 79,- Kč 43,- Kč. /bez DPH/ Ovšem za předpokladu, že firma má vnitřním předpisem stanoven maximální daňově uznatelný příspěvek 55%

    • 4. 11. 2016 11:18

      Hanka7 (neregistrovaný)

      Re: Obědy příspěvek
      Ještě aby nedošlo k omylu. Příspěvek s počítá ze základu, zaměstnanec však hradí 45% + DPH

    • 4. 11. 2016 11:26

      martinaE (neregistrovaný)

      Re: Obědy příspěvek
      Ano, budu počítat ze základu + odvod DPH.
      Já googlila vše o těchto příspěvcích a také jsem takového na netu nic nenašla. Všude je jen obecně příspěvek na "jedno jídlo".
      Prý má tuto informaci ze školení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).