Hlavní navigace

Ubytování a majetek - přechod z §9 na §7

  • (neregistrovaný) 213.226.240.---

    4. 11. 2016 5:57

    Dobrý den,
    pronajímám chalupu turistům a příjem jsem danil podle §9. Vedu DE a součástí výdajů jsou i odpisy. Nyní si chci zřídit ŽL na ubytování (budou poskytovány služby spojené s ubytováním) a vše budu danit podle §7. Jak to bude s odpisy? Mohu pokračovat v tom, jak jsem to odepisoval podle §9, nebo budu muset dělat opět odhad a podle toho vkládat do IM?
    Děkuji Franta

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2016 9:06

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: Ubytování a majetek - přechod z §9 n
      Mám poznámku ze školení - pokud přechází majetek z §7 do §9, odpisování pokračuje. Teď to nemůžu v zákoně najít, tak nevím, jestli to tak funguje i naopak.
      jde o zákon o dani z příjmu

    • 4. 11. 2016 9:14

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Ubytování a majetek - přechod z §9 n
      Maxx, já si to tak také pamatuji, ale protože nemám oporu v §§, raději jsem nic nepsala.

    • 4. 11. 2016 10:42

      .

      Re: Ubytování a majetek - přechod z §9 n
      Při příjmech § 9 nemusí být majetek kvůli odpisům v "obchodním" majetku. Při příjmech § 7 musí být kvůli odpisům v obchodním majetku. Nebude zádrhel někde tady?

    • 4. 11. 2016 11:34

      Franta M (neregistrovaný) 213.226.245.---

      Re: Ubytování a majetek - přechod z §9 n
      Majetek je starší, tak, na radu daňového poradce, byl udělán znalecký posudek a podle toho se odepisovalo. Vím, že podle §9 se nejedná o IM, vložený do podnikání, ale charakter odpisů je stejný. Tudíž předpokládám, že bych, při současném vložení do IM, v zůstatkové ceně, v odepisování mohl pokračovat.

      Pochybuji, že by možné nechat udělat nový znalecký posudek, který by byl, pravděpodobně vyšší, než zůstatková cena.

    • 4. 11. 2016 13:58

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Ubytování a majetek - přechod z §9 n
      >>>>Dobrý den,
      >>>>pronajímám chalupu turistům a příjem jsem danil podle
      >>>>§9. Vedu DE a součástí výdajů jsou i odpisy. Nyní si
      >>>>chci zřídit ŽL na ubytování (budou poskytovány služby
      >>>>spojené s ubytováním) a vše budu danit podle §7. Jak
      >>>>to
      >>>>bude s odpisy? Mohu pokračovat v tom, jak jsem to
      >>>>odepisoval podle §9, nebo budu muset dělat opět odhad
      >>>>a
      >>>>podle toho vkládat do IM?
      >>>>Děkuji Franta
      >>>
      >>>Mám poznámku ze školení - pokud přechází majetek z §7
      >>>do §9, odpisování pokračuje. Teď to nemůžu v zákoně
      >>>najít, tak nevím, jestli to tak funguje i naopak.
      >>>jde o zákon o dani z příjmu
      >>
      >>Maxx, já si to tak také pamatuji, ale protože nemám
      >>oporu v §§, raději jsem nic nepsala.
      >
      >Při příjmech § 9 nemusí být majetek kvůli odpisům v
      >"obchodním" majetku. Při příjmech § 7 musí být kvůli
      >odpisům v obchodním majetku. Nebude zádrhel někde tady?
      Myslím, že odpověď je v § 30 ZDP poslední věta-"Obdobně pokračuje v odpisování i poplatník, který je FO, u jím pronajímaného majetku vyřazeného z OM nebo v případě zařazení jím pronajímaného majetku do OM."
      >

    • 4. 11. 2016 14:02

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Ubytování a majetek - přechod z §9 n
      vladíku, to je ono, děkuji :o) už jsem to dnes hledala dvakrát a nemohla najít

    • 4. 11. 2016 14:04

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      není zač, příjemný víkend
      >>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>pronajímám chalupu turistům a příjem jsem danil podle
      >>>>>>§9. Vedu DE a součástí výdajů jsou i odpisy. Nyní si
      >>>>>>chci zřídit ŽL na ubytování (budou poskytovány služby
      >>>>>>spojené s ubytováním) a vše budu danit podle §7. Jak
      >>>>>>to
      >>>>>>bude s odpisy? Mohu pokračovat v tom, jak jsem to
      >>>>>>odepisoval podle §9, nebo budu muset dělat opět odhad
      >>>>>>a
      >>>>>>podle toho vkládat do IM?
      >>>>>>Děkuji Franta
      >>>>>
      >>>>>Mám poznámku ze školení - pokud přechází majetek z §7
      >>>>>do §9, odpisování pokračuje. Teď to nemůžu v zákoně
      >>>>>najít, tak nevím, jestli to tak funguje i naopak.
      >>>>>jde o zákon o dani z příjmu
      >>>>
      >>>>Maxx, já si to tak také pamatuji, ale protože nemám
      >>>>oporu v §§, raději jsem nic nepsala.
      >>>
      >>>Při příjmech § 9 nemusí být majetek kvůli odpisům v
      >>>"obchodním" majetku. Při příjmech § 7 musí být kvůli
      >>>odpisům v obchodním majetku. Nebude zádrhel někde
      >>>tady?
      >>Myslím, že odpověď je v § 30 ZDP poslední
      >>věta-"Obdobně pokračuje v odpisování i poplatník,
      >>který je FO, u
      >>jím pronajímaného majetku vyřazeného z OM nebo v
      >>případě zařazení jím pronajímaného majetku do OM."
      >>>
      >vladíku, to je ono, děkuji :o) už jsem to dnes hledala
      >dvakrát a nemohla najít

    • 4. 11. 2016 14:52

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      vám taky
      >>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>pronajímám chalupu turistům a příjem jsem danil podle
      >>>>>>>§9. Vedu DE a součástí výdajů jsou i odpisy. Nyní si
      >>>>>>>chci zřídit ŽL na ubytování (budou poskytovány služby
      >>>>>>>spojené s ubytováním) a vše budu danit podle §7. Jak
      >>>>>>>to
      >>>>>>>bude s odpisy? Mohu pokračovat v tom, jak jsem to
      >>>>>>>odepisoval podle §9, nebo budu muset dělat opět odhad
      >>>>>>>a
      >>>>>>>podle toho vkládat do IM?
      >>>>>>>Děkuji Franta
      >>>>>>
      >>>>>>Mám poznámku ze školení - pokud přechází majetek z §7
      >>>>>>do §9, odpisování pokračuje. Teď to nemůžu v zákoně
      >>>>>>najít, tak nevím, jestli to tak funguje i naopak.
      >>>>>>jde o zákon o dani z příjmu
      >>>>>
      >>>>>Maxx, já si to tak také pamatuji, ale protože nemám
      >>>>>oporu v §§, raději jsem nic nepsala.
      >>>>
      >>>>Při příjmech § 9 nemusí být majetek kvůli odpisům v
      >>>>"obchodním" majetku. Při příjmech § 7 musí být kvůli
      >>>>odpisům v obchodním majetku. Nebude zádrhel někde
      >>>>tady?
      >>>Myslím, že odpověď je v § 30 ZDP poslední
      >>>věta-"Obdobně pokračuje v odpisování i poplatník,
      >>>který je FO, u
      >>>jím pronajímaného majetku vyřazeného z OM nebo v
      >>>případě zařazení jím pronajímaného majetku do OM."
      >>>>
      >>vladíku, to je ono, děkuji :o) už jsem to dnes
      >>hledala
      >>dvakrát a nemohla najít

    • 4. 11. 2016 15:13

      Franta M (neregistrovaný) 213.226.245.---

      Re: vám taky
      Děkuji všem za rady a přeji pěkný víkend.
      Franta M

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).