Hlavní navigace

Dovoz zboží mimo EU

 • 109.164.88.---

  4. 11. 2016 10:27

  Dobrý den, prosím o radu, jak zaúčtovat dovoz z usa, kdy jde o zboží od více firem, takže máme 5 faktur od různých firem za zboží, dále bude faktura za přepravu po usa do jednoho místa, odkud pujde do čr. Předpokládám, že toto vše se objeví na jsd, což bude daň. doklad pro účetnictví. Zajímá mě, jestli tedy zaúčtuji jsd jako fakturu s tím, že všechny faktury z usa budou přílohou, a to kurzem a v částce z jsd, nebo zaúčtovat jednotlivé faktury (které už jsou zaplaceny) kurzem z jsd? děkuji za odpovědi.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 11. 2016 11:50

   hdolka (neregistrovaný) 167.83.9.---

   Re: Dovoz zboží mimo EU
   Dobrý den, přepokládám, že máte podvojné účto, v tom případě máte interní směrnice, kde jste si stanovila kurz(většinou to bývá ČNB denní,měsíční,čtvtletní), který používáte pro přepočet zahr.faktury a zaúčtování.
   Pro výpočet DPH u dovozu použijete celní kurz z JSD. Do účetnictví zaevidujete všechny faktury a zaúčtujete do účta,provedete napárování úhrad.
   Záleží,co Vám umožňuje Váš software, ale my provádíme samovyměření DPH z dovozu interním dokladem(dáme si k němu JSD), ale lze provést rovnou na jednotlivých fakturách. základ pro DPH = částka fakturyxcelní kurz+clo+dopravné+další vedlejší náklady(ř.7+ř.43 přiznání k DPH). částka DPH x21%ze základu. Co vše patří do základu DPH viz §38 zák.o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).