Hlavní navigace

Manžel jednatel s.r.o. bez zaměstnání

 • (neregistrovaný) 84.244.90.---

  5. 11. 2016 7:33

  prosím o radu. manžel se rozhodl, že založí s.r.o. nebude si vyplácet mzdu, ale pouze dělit zisk s dalším jednatelem. co vše to pro něho znamená? kolik si bude muset doplácet na ZP a SP? nebude mít vůbec žádné jiné zaměstnání, nikde nebude figurovat jako zaměstnanec.
  děkuji moc za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 11. 2016 8:26

   mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

   Re: manžel jednatel s.r.o. bez zaměstnán
   Bude si muset doplácet minimální ZP jako osoba bez zdanitelných příjmů, SP je dobrovolné. Ale když si jej nebude platit, nezapočítají se mu tyto roky do "důchodu"

  • 5. 11. 2016 9:08

   .

   Re: manžel jednatel s.r.o. bez zaměstnán
   Chtělo by to zajít za daňovým poradcem pro informace, které výdaje v případě, že by přece jen jako pro firmu jako jednatel pracoval bez odměny, budou pro firmu vůbec daňově uznatelné.

   Cca první rok podnikání s.r.o. si nebude moci z firmy žádné podíly na zisku vyplatit. Což znamená, že bude žít ze svých rezerv. Leda že by nechával opětovně zpracovávat mimořádné účetní závěrky a výsledky této závěrky a opětovná rozhodnutí valné hromady by umožňovaly vyplacení zálohy na zisku.

   Ještě doplním, že "nemocenské" pojištění si bude muset, pokud bude chtít mít příjem i po dobu nemoci, zajistit u komerční pojišťovny.

   Důchodové pojištění
   http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/ucast-na-pojisteni/dobrovolna.htm
   8) Dobrovolného pojištění – bez uvedení důvodu (§ 6 odst. 2) zákona č. 155/1995 Sb.).
   Pojištění mohou být účastny též osoby starší 18 let, které podaly přihlášku k účasti na dobrovolném pojištění, aniž splňují některou z podmínek uvedených výše pod body 1) až 7).
   Účast na pojištění je však v takovém případě možná v rozsahu nejvýše 15 let. Za dobu přede dnem podání přihlášky je účast na pojištění možná nejvýše v rozsahu jednoho roku bezprostředně před tímto dnem.

   Zdravotní pojištění
   https://www.vzp.cz/platci/informace/povinnosti-platcu-metodika/2-6-osoba-bez-zdanitelnych-prijmu-obzp

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).