Hlavní navigace

KH výzva řešení

• (neregistrovaný) 81.162.194.---

7. 11. 2016 7:09

Dobrý den, prosím o radu.

V srpnu jsme prodali zboží na fakturu v hodnotě vyšší než 10 tis, samozřejmě mi zákazník při objednání neřekl, že to chce napsat na společnost (spíše prodáváme FO).

Obdržela jsem tedy výzvu ke KH za srpen, že on nás má v B2 a já jej v A4 nemám. Když jsem s pánem mluvila moc nevěděl o co jde, protože mu účetnictví dělá někdo externě... Samozřejmě se rozčiloval, že si to nebude moct odečíst z daní, když opraví KH on.

Tak prosím o radu, jaké je správné nebo nejjednodušší řešení? Poslat odpověď na výzvu s kolonkou, že potvrzuji správnost původního KH, nebo to u sebe opravit, zaslat mu fakturu, kde bude mít své DIČ a poslat následné KH a touto fakturou v sekci A4?

Zajímá mě, když potvrdím své půdovní KH, protože podle mě je to jeho chyba, že si dává do KH faktury, které nemá na firmu, co se stane? Budou to na základě mé odpovědi zjišťovat u něj? Nebo dostal on také výzvu?

Podle mě by tedy bylo nejjednoduší pro mě hned teď odeslat opravené následné KH, protože podle domluvy s pánem by náprava do 5ti dnů určitě sjednána nebyla...

Prosím o rady.

Děkuji Kateřina

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2016 8:20

khá (neregistrovaný) 46.229.123.---

Re: KH výzva řešení
      Dobrý den, podle mé zkušenosti dostanou výzvu obě strany. Je to opravdu jeho chyba a je jenom na Vás a na Vaší vstřícnosti (a také jestli je pro vás tak důležitý odběratel), jestli fakturu opravíte na jeho DIČ a pošlete za sebe následné KH, kde bude viditelná oprava nebo odpovíte, že to máte správně a on ne. Ale určitě se musíte v každém případě domluvit s druhou stranou. Pokud bych se s nimi nemohla domluvit, poslala bych za sebe odpověď, že to mám správně já.

• 7. 11. 2016 9:06

.

>>Dobrý den, prosím o radu.
      >>
      >>V srpnu jsme prodali zboží na fakturu v hodnotě vyšší
      >>než 10 tis, samozřejmě mi zákazník při objednání
      >>neřekl, že to chce napsat na společnost (spíše
      >>prodáváme
      >>FO).

>Dobrý den, podle mé zkušenosti dostanou výzvu obě
      >strany. Je to opravdu jeho chyba a je jenom na Vás a na
      >Vaší vstřícnosti (a také jestli je pro vás tak důležitý
      >odběratel), jestli fakturu opravíte na jeho DIČ a
      >pošlete za sebe následné KH, kde bude viditelná oprava
      >nebo odpovíte, že to máte správně a on ne. Ale určitě se
      >musíte v každém případě domluvit s druhou stranou.
      >Pokud bych se s nimi nemohla domluvit, poslala bych za
      >sebe odpověď, že to mám správně já.

Odběratel si mohl uplatnit odpočet DPH i z dokladu, který neobsahuje všechny potřebné náležitosti daňového dokladu. Jen měl počítat s tím, že odběratel i dodavatel obdrží Výzvu ke KH a že bude s vysokou pravděpodobností zahájen POP.

Jak již bylo psáno je na Vás, zda se budete držet toho, že Váš doklad je v souladu s ZDPH a že jste zboží prodali osobě nepovinné k dani.

• 8. 11. 2016 7:39

Katez1991 (neregistrovaný) 81.162.194.---

Tak jsem se nakonec domluvila s odběratelem a opravila u sebe, jemu jsem poslala opravenou fa s jeho dič... podle průběhu domluvy, tohle bylo asi jednodušší řešení.
      Jen nevím, zda nebudu mít problém s KH, protože za srpen jsem podávala již řádné opravné, odeslala jsem první a hned poté jsem si všimla, že mi jedna malá částka skočila do snížené sazby, jednalo se o 35 kč na dph, tak jsem hned opravila a v rozmezí 30 minut od prvního KH poslala opravné a teď na základě výzvy jsem posílala následné, tak doufám, že si to následné vztáhnou k tomu opravnému...

Ještě mě polekalo čtvrtletní přiznání k dph, ale tam se změnila jen sekce v KH, uplatněno bylo i tak, takže tam by to mělo být v pořádku?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).