Hlavní navigace

Darovací nebo sponzorská smlouva

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:83bc:----:----:----:----:----

    8. 11. 2016 9:20

    Dobrý den,
    OSVČ chce darovat 5.000,-Kč sportovnímu klubu. Jak je to s daňovou uznatelností? Je nutná smlouva? A pokud ano, tak jaká - darovací nebo sponzorská.
    Děkuji předem za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2016 9:28

      .

      Re: Darovací nebo sponzorská smlouva
      A budete za poskytnuté peníze něco požadovat?
      Je to dar, nebo něco za něco = sponzoring?

    • 8. 11. 2016 9:34

      Monika1974 (neregistrovaný) 2a00:1028:83bc:----:----:----:----:----

      Re: Darovací nebo sponzorská smlouva
      Nebudeme nic požadovat, ale pokud by bylo výhodnější, můžeme se domluvit na vyvěšení loga naší firmy. Nevím, co je pro nás lepší.

    • 8. 11. 2016 10:06

      pája

      Re: Darovací nebo sponzorská smlouva
      podle mne:
      sml.inominátní o zajištění reklamy dle § 1746 NOZ, dáte tam někam logo a je to zdokumentovatelné, že reklama jako plnění byla provedena.

    • 8. 11. 2016 11:38

      MiMi (neregistrovaný) 2a00:1028:8382:----:----:----:----:----

      Re: Darovací nebo sponzorská smlouva
      Darem (darovací smlouvou) si snižujete daňový základ na konci roku při vyplňování daň.přiznání a za podmínek podle Zákona o DzPř. Může se tak stát, že část daru nebude sloužit ke snížení základu daně... Při sponzorské smlouvě (je nějaké protiplnění) si zvyšujete náklady a tím pádem snižujete základ daně rovnou. Stačí mít pak nějaké třeba foto, že bylo vyvěšeno logo během sport.zápasu...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).