Hlavní navigace

Kurz při zahájení pracovní cesty - víken

  • (neregistrovaný) 81.162.192.---

    8. 11. 2016 10:14

    Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit, jaký kurz použit, když zaměstnanec nastoupil na pracovní cestu v neděli, tzv. 6.11.2016?

    Použiji pondělní kurz - tzv. 7.11.2016...

    Dá se to někde najít v zákoně, nikde jsem to nenašel...

    děkuji

    Jirka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2016 10:30

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: kurz při zahájení pracovní cesty - v
      Zálohu neměl? Pak by se bral kurz ze dne poskytnutí zálohy.
      Pokud ne, použijete kurz platný pro neděli 6.11....což je poslední vyhlášený kurz - tedy z pátku, který platí až do dalšího uveřejnění kurzu tj v pondělí.

    • 8. 11. 2016 10:33

      Jirka8 (neregistrovaný) 81.162.192.---

      Re: kurz při zahájení pracovní cesty - v
      Zálohu neměl, takže použiji páteční, ano...

      Můžu to najít někde v zákoně...náš daňový poradce mi tvrdí,že mám dát pondělní datum....

      Jirka

    • 8. 11. 2016 10:52

      Ivkaa (neregistrovaný) 77.236.207.---

      Re: kurz při zahájení pracovní cesty - v
      Pokud Vám jde o kurz, který se použije pro vyúčtování pracovní cesty, pak jste odpověď již dostal a naleznete to v zákoníku práce § 184.
      Pokud jde o to, jakým kurzem zaúčtovat do nákladů, tak je to tím kurzem, který používáte pro účtování (denní, měsíční,..).

    • 8. 11. 2016 11:00

      Jirka8 (neregistrovaný) 81.162.192.---

      Re: kurz při zahájení pracovní cesty - v
      >>>>Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit, jaký kurz
      >>>>použit, když zaměstnanec nastoupil na pracovní cestu
      >>>>v
      >>>>neděli, tzv. 6.11.2016?
      >>>>
      >>>>Použiji pondělní kurz - tzv. 7.11.2016...
      >>>>
      >>>>Dá se to někde najít v zákoně, nikde jsem to
      >>>>nenašel...
      >>>>
      >>>>děkuji
      >>>>
      >>>>Jirka
      >>>
      >>>Zálohu neměl? Pak by se bral kurz ze dne poskytnutí
      >>>zálohy.
      >>>Pokud ne, použijete kurz platný pro neděli
      >>>6.11....což
      >>>je poslední vyhlášený kurz - tedy z pátku, který
      >>>platí

      >>>až do dalšího uveřejnění kurzu tj v pondělí.
      >>
      >>
      >>Zálohu neměl, takže použiji páteční, ano...
      >>
      >>Můžu to najít někde v zákoně...náš daňový poradce mi
      >>tvrdí,že mám dát pondělní datum....
      >>
      >>Jirka
      >
      >Pokud Vám jde o kurz, který se použije pro vyúčtování
      >pracovní cesty, pak jste odpověď již dostal a
      >naleznete to v zákoníku práce § 184.
      >Pokud jde o to, jakým kurzem zaúčtovat do nákladů, tak
      >je to tím kurzem, který používáte pro účtování (denní,
      >měsíční,..).

      Ano, myslel jsem kurz pro vyúčtování pracovní cestě...v zákoníku je jenom, že se použije kurz v den nástupu,ale není tam info, když se nastoupí přes víkend...

      J.

    • 8. 11. 2016 11:01

      v.e.n.d.y.

      Re: kurz při zahájení pracovní cesty - v
      No a jaký kurz platí v neděli? Přeci ten páteční, pondělní ještě neznáte....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).