Hlavní navigace

Zákaznické karty pro zaměstnance

  • 83.240.107.---

    8. 11. 2016 10:44

    Dobrý den,

    jako zaměstnavatel plánujeme darovat zaměstnancům k Vánocům zákaznické karty (slevové poukázky v hodnotě 1000 Kč) do jednoho obchodního řetězce.
    Je, prosím, možné si jejich nákup dát do daňových nákladů? A jak to bude u zaměstnance? Musí jej zdanit v HM?

    Dle mého se bude jednat o dar, tzn. odvedeme DPH a nedáme do uznatelných nákladů, a zmc to zdaňovat nemusí.
    Je to, prosím, správně?

    Děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2016 11:29

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Zákaznické karty pro zaměstnance
      Vůbec nebudete mít nárok na odpočet DPH, tak je dle mého názoru nadbytečné následně odvádět DPH.

      Pokud nebudete mít dobře ošetřeno podle ZDP § 24 / 2, tak náklady na pořízení slevových poukázek nebude daňovým nákladem firmy.

      U zaměstnanců bude tento nepeněžní příjem podléhat dani z příjmů + SP + ZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).