Hlavní navigace

Stavební firma - stavba domu

  • (neregistrovaný) 94.112.32.---

    8. 11. 2016 20:28

    dobrý den,
    OSVČ FO, podniká ve stavebnictví, vede účetnictví
    Zakoupil jako fyzická osoba pozemek a na tomto pozemku chce postavit rodinný dům a ten následně prodat.
    Financovat bude z vlastních prostředků - peníze z prodeje bytu vloží do podnikání.
    Má vložit do podnikání i pozemek ? Náklady a DPH se budou uplatňovat postupně ?
    Co když se dům hned neprodá, popř. si ho OSVČ nechá ?
    Poraďte mi, prosím, se zaúčtováním.

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2016 9:07

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Stavební firma - stavba domu
      A co chcete účtovat? Nejprve si pan podnikatel musí ujasnit, co vlastně chce, jestli bude stavět soukromě nebo v rámci podnikání...

    • 9. 11. 2016 15:19

      Johanka H. (neregistrovaný) 2a00:1028:86f3:----:----:----:----:----

      Re: Stavební firma - stavba domu
      Dobrý den, to je pravě to...neví, co je lépe
      Pokud bude stavět pro sebe, může si odepsat DPH ?Já myslím , že ne
      Pokud na firmu, bude DPH odepisovat postupně z nákupů materiálu a potom při prodeji odvede DPH z prodeje.Rozumím tomu dobře ?
      .

      >>
      dobrý den,
      >>OSVČ FO, podniká ve stavebnictví, vede účetnictví
      >>Zakoupil jako fyzická osoba pozemek a na tomto
      >>pozemku
      >>chce postavit rodinný dům a ten následně prodat.
      >>Financovat bude z vlastních prostředků - peníze z
      >>prodeje bytu vloží do podnikání.
      >>Má vložit do podnikání i pozemek ? Náklady a DPH se
      >>budou uplatňovat postupně ?
      >>Co když se dům hned neprodá, popř. si ho OSVČ nechá ?
      >>Poraďte mi, prosím, se zaúčtováním.
      >>
      >>Děkuji.
      >
      > A co chcete účtovat? Nejprve si pan podnikatel musí
      >ujasnit, co vlastně chce, jestli bude stavět soukromě
      >nebo v rámci podnikání...

    • 9. 11. 2016 15:29

      .

      Re:Stavební firma-stavba domu pro majite
      Aby se to nepřekombinovalo. Zatím to tak vypadá.
      Pokud bude FO budovu pronajímat, tak nezapomeňte na § 56a ZDPH
      Pokud bude FO využívat pro svoji potřebu, tak na možnost odpočtu DPH zapomeňte

    • 9. 11. 2016 15:35

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re:Stavební firma-stavba domu pro majite
      A jaký je skutečný stav? Staví si barák pro sebe?

    • 9. 11. 2016 20:59

      Johanka H. (neregistrovaný) 94.112.32.---

      Re:Stavební firma-stavba domu pro majite
      >>dobry den, skutečně chce stavět pro sebe, ale ještě není rozhodnutý, jestli to potom neproda. Proste NEVI.
      Zatim probehly upravy pozemku a nakoupil nejaky material.
      No a co ja ted s tim.



      >Dobrý den, to je pravě to...neví, co je lépe
      >>>Pokud bude stavět pro sebe, může si odepsat DPH ?Já
      >>>myslím , že ne
      >>>Pokud na firmu, bude DPH odepisovat postupně z nákupů
      >>>materiálu a potom při prodeji odvede DPH z
      >>>prodeje.Rozumím tomu dobře ?
      >>
      >>Aby se to nepřekombinovalo. Zatím to tak vypadá.
      >>Pokud bude FO budovu pronajímat, tak nezapomeňte na §
      >>56a ZDPH
      >>Pokud bude FO využívat pro svoji potřebu, tak na
      >>možnost odpočtu DPH zapomeňte
      >>
      >>
      >A jaký je skutečný stav? Staví si barák pro sebe?

    • 9. 11. 2016 21:19

      .

      Re:Stavební firma-stavba domu pro majite
      >>>dobry den, skutečně chce stavět pro sebe, ale ještě
      >>>není rozhodnutý, jestli to potom neproda. Proste
      >NEVI.
      >Zatim probehly upravy pozemku a nakoupil nejaky
      >material.
      >No a co ja ted s tim.


      Prosím nepište odpovědi nahoru do příspěvku. Je to nepřehledné.

      Jako účetní s tím nemůžete nic, když nedostanete od klienta relevantní podklady. Cokoliv poradíme, se může ukázat jako špatná rada.

      Podívejte se níže uvedený článek a nezapomeňte, že u osvobozených plnění na výstupu není nárok na odpočet DPH

      https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/dph/dph-u-nemovitosti-od-roku-2016/


      >
      >>Dobrý den, to je pravě to...neví, co je lépe
      >>>>Pokud bude stavět pro sebe, může si odepsat DPH ?Já
      >>>>myslím , že ne
      >>>>Pokud na firmu, bude DPH odepisovat postupně z nákupů
      >>>>materiálu a potom při prodeji odvede DPH z
      >>>>prodeje.Rozumím tomu dobře ?
      >>>
      >>>Aby se to nepřekombinovalo. Zatím to tak vypadá.
      >>>Pokud bude FO budovu pronajímat, tak nezapomeňte na §
      >>>56a ZDPH
      >>>Pokud bude FO využívat pro svoji potřebu, tak na
      >>>možnost odpočtu DPH zapomeňte
      >>>
      >>>
      >>A jaký je skutečný stav? Staví si barák pro sebe?

    • 10. 11. 2016 8:40

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re:Stavební firma-stavba domu pro majite
      Také bych jemně naznačila panu podnikatel, že když chce fixlovat, musí znát perfektně zákony, aby dohlédl důsledku svých činů.

    • 10. 11. 2016 10:05

      Johanka H. (neregistrovaný) 2a00:1028:86f3:----:----:----:----:----

      Re:Stavební firma-stavba domu pro majite
      Děkuji moc za názory. Možná by pomohlo naznačit ne jemně....
      Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).