Hlavní navigace

Fa s DPH ne PDP?

  • (neregistrovaný) 90.182.132.---

    9. 11. 2016 12:08

    Dobrý den, máme vystavit fa za stavební práce, které se týkají chladících a mrazících boxů. Podle informace fin. ředitelství tyto práce spadají pod SKP 33 - takže by se měly fa vč. 21% DPH. Ale jde o poměrně velkou částku, kterou budeme muset odvést v rámci DPH za 10/2016 Fú. Splatnost této fa je v lednu, takže nám to kešově nevychází . Bylo by možné tuto fa vystavit v PDP s tím, že jsme se s odběratel takto dohodli - což si myslím, že je ze zákona o DPH možné. Další věc je to, že podmínku fa s 21% DPH máme jako bod ve smlouvě. Byl by někdo tak hodný a poradil nebo sdělil svůj názor? Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2016 12:46

      Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

      Re: fa s DPH ne PDP?
      Pokud máte uvedenou sazbu DPH přímo ve smlouvě - tak bych fakturovala s DPH, jak stanoví smlouva.

    • 9. 11. 2016 12:56

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: fa s DPH ne PDP?
      také bych vystavila s daní.
      v režimu fakturuji pouze "sporné " věci, které jsou na vážkách mezi režimem a s daní, tady je to naprosto jasné

    • 9. 11. 2016 13:02

      .

      Re: fa s DPH ne PDP?
      Zvážili jste ošetření platby podle § 109a ZDPH v uzavřené smlouvě?
      Jen upozorňuji, že to není PDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).