Hlavní navigace

Dan z prijmu (pacht)

  • (neregistrovaný) 144.36.131.---

    9. 11. 2016 16:20

    dobry den,
    pronajimam pozemek zemedelskemu druzstvu a rocni prijem z toho cini mene jak 6000, musim tento prijem uvadet do danoveho priznani? nedostavam zadne potvrzeni od nich o tom prijmu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2016 17:43

      .

      Re: dan z prijmu (pacht)
      Pokud podáváte Přiznání k dani z příjmů FO, tak ano. Příjem uvést do příjmů dle § 9 ZDP

    • 9. 11. 2016 19:10

      .

      Re: dan z prijmu (pacht)
      Nicku Mirku22 a jaký doklad? Tazatelka píše o příjmu, ne o výdaji.

      Není důvod aby družstvo vystavovalo příjemci peněz potvrzení o tom, že vyplatilo peníze za pacht. Družstvu zcela stačí, když pošle peníze bankovním převodem nebo si nechá na výdajový pokladní doklad stvrdit, že příjemce převzal peníze za pacht.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).