Hlavní navigace

Opravný daňový doklad

  • (neregistrovaný) 31.47.102.---

    10. 11. 2016 8:11

    Musí se potvrzovat dodavateli přijetí opravného daňového dokladu? Nikde jsem tuto povinnost nevyčetla a měla jsem dojem, že tato povinnost již byla zrušena. Poradíte prosím někdo nějaký odkaz, kde je toto uvedeno nebo zda už se to opravdu nemusí potvrzovat. Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 11. 2016 8:16

      allli

      Re: Opravný daňový doklad
      povinnost potvrzovat v ZDPH není - viz §42/3/b ...obdržela DD
      mnozí dodavatelé chtějí mít jistotu, že odběratel ODD opravdu obdržel, tak si to nechávají potvrdit

    • 10. 11. 2016 8:16

      jjjjj (neregistrovaný) 80.188.139.---

      Re: Opravný daňový doklad
      to co se nemusí bude stěží někde napsáno..
      Lze však odvodit od toho, že dodavatel potvrzený ODD nepotřebuje §42/3/b

    • 10. 11. 2016 8:17

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Opravný daňový doklad
      §42/3/b.... nemusí se potvrzovat, ale musíte nějak prokázat, že druhá strana obdržela ODD

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).