Hlavní navigace

Sleva na 3. dítě ve společné domácnosti

• (neregistrovaný) 188.95.60.---

10. 11. 2016 21:58

Dobrý den, žijeme spolu jako druh a družka ve společné domácnosti a vyživujeme společně mé dvě děti svěřené mi do péče a jedno druhovo dítě svěřené mu do péče, všechny tři děti studující a mladší 18 let. Já uplatňuji u zaměstnavatele slevu na první a druhé dítě, druh uplatňuje u zaměstnavatele slevu na první dítě. Mohl by uplatňovat vyšší slevu, jako na třetí dítě v domácnosti ? Jakým způsobem doložit jeho či mému zaměstnavateli ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 11. 2016 22:52

Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

Re: Sleva na 3. dítě ve společné domácno
      On nemůže uplatňovat zvýhodnění na Vaše 2 děti a Vy nemůžete uplatnit zvýhodnění na jeho dítě, protože nejste manželé. Každý můžete pouze na své vlastní, tj. Vy na 1. a 2. a on na 1.. Pokud byste se vzali, tak by šlo o děti druhého z manželů (tzn. Vyženěné nebo vyvdané) a už byste mohla uplatnit zvýhodnění Vy i na jeho dítě nebo on i na Vaše děti, nebo byste si je nějak rozdělili k uplatňování, takže už by mohlo být 1., 2. a 3.

• 11. 11. 2016 15:19

JKG (neregistrovaný) 193.0.238.---

Děkuji za odpověď. Takže status "manželé" je nezbytný ? Domnívala jsem se, že stejně jako např. pro žádost o příspěvek na bydlení jsou posuzovány "všechny osoby žijící ve společné domácnosti" jsou i v tomto případě osoby hospodařící finančně společně posuzovány.

• 11. 11. 2016 15:25

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Nejsou posuzovány všechny osoby viz zákon o dani z příjmů:
      §35c (6) Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojenec, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě, které přestalo být u tohoto poplatníka z důvodu nabytí plné svéprávnosti nebo zletilosti v pěstounské péči, dítě druhého z manželů........
      (poslední 4 slova)

• 11. 11. 2016 15:30

JKG (neregistrovaný) 193.0.238.---

Tak už je to jasné. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).