Hlavní navigace

Zletilá,studující,invalidní dcera

  • (neregistrovaný) 213.250.206.---

    11. 11. 2016 11:16

    Dobrý den, prosím o radu. Naše zaměstnankyně včera donesla rozhodnutí z ČSSZ o přiznání invalidního důchodu pro inv. třetího stupně pro její osmnáctiletou,studující dceru.Vyplácen ji bude od 14.12.2016.Jak to bude s daňovým zvýhodněním,od 1/17 odpadá?Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 11. 2016 13:31

      Lenka F. (neregistrovaný) 46.13.188.---

      Re: Zletilá,studující,invalidní dcera
      Pokud dcera studuje, může mít daň. zvýhodnění i při pobírání inv. důchodu. Pouze při některých formách studia na střední škole je překážkou výdělek, který je předmětem soc. pojištění.

    • 11. 11. 2016 13:48

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Zletilá,studující,invalidní dcera
      "Za nezaopatřené dítě nelze však považovat dítě, které je poživatelem invalidního důchodu z důchodového pojištění pro invaliditu třetího stupně."

      Pokud se stane v prosinci důchodcem, tak v lednu už nebude nezaopatřeným dítětem.

    • 11. 11. 2016 13:51

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Zletilá,studující,invalidní dcera
      ZDP § 35c
      Daňové zvýhodnění pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob
      (6) Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojenec, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě, které přestalo být u tohoto poplatníka z důvodu nabytí plné svéprávnosti nebo zletilosti v pěstounské péči, dítě druhého z manželů, vlastní vnuk nebo vnuk druhého z manželů, pokud jeho rodiče nemají dostatečné příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit, pokud je
      b) zletilým dítětem až do dovršení věku 26 let, jestliže nepobírá invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně a ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).