Hlavní navigace

Evidence pracovní doby ve velkých OC

• (neregistrovaný) 178.22.114.---

14. 11. 2016 8:25

prosím o radu jak evidovat pracovní dobu prodavačů ve velkých OC. U nás na prodejně se prodává 7 dní v týdnu od 9 do 21 hod. Zatím jedu dle starých pracovních smluv na 8 hodin denně 5 dní v týdnu, co je nad eviduji jako přesčasy, práce o víkendu, proplácím i svátky.
    Lze to ošetřit lépe?Oni třeba dělají v pracovní týden po 6 hodinách denně a potom mají třeba o víkendu 12 hod (sobota, neděle). Střídají se po dvojicích. Díky moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2016 9:45

VH

Re: Evidence pracovní doby ve velkých OC
      1. Pokud zaměstnavatel změnil rozvržení PD, bylo jeho povinností zaměstnance o této změně do 1 měsíce informovat. I když tuto povinnost nesplnil, nové rozvržení platí, takže "zatím jedu podle starých pracovních smluv", je špatně.
      2. Evidovat pracovní dobu musíte podle skutečnosti a takto práci také zaplatit.
      3. Váš dotaz je už podruhé zmatečný. Zřejmě se jedná o PD rozvrženou nerovnoměrně, tudíž musí být stanoveno vyrovnávací období.

• 14. 11. 2016 10:35

me85 (neregistrovaný) 178.22.114.---

Já vím, tohle dělám prvně v životě. Bohužel ty kterých se to týká tento problém nezajímá. Na 3 diskuzních serverech mi nikdo neodpověděl, daňař mi tvrdí že by pokračoval dál v měsíční mzdě + příplatky.
      Studuju to zprava z leva v diskuzích i ZP ale mám v tom zmatek a nerozumím tomu.

• 14. 11. 2016 11:22

VH

Tak se to buď naučte nebo jděte od toho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).