Hlavní navigace

OT darování najetku

  • (neregistrovaný) 213.235.186.---

    15. 11. 2016 12:13

    Dobrý den,
    po matce jsem zdědila 1/2 domu, druhou 1/2 zdědil její třetí manžel.Je možné, že bych mu svůj podíl darovala, aniž by některý z nás platil darovací daň?
    Děkuji Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2016 15:59

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: OT darování najetku
      Darovací daň už neexistuje, platí se daň z příjmů ( i bezúplatných ), ale myslím, že se vejdete do osvobození §10/3 písm.c)bod1.- dar od dítěte manžela....

    • 15. 11. 2016 18:24

      eva 62 (neregistrovaný) 94.113.252.---

      Re: OT darování najetku
      třetí manžel matky není příbuzný v první linii, není osvobozeno

    • 15. 11. 2016 19:23

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: OT darování najetku
      ale v tom § je uvedeno:
      od příbuzného v linii přímé a v linii vedlejší, pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo neteř, manžela, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče manžela nebo manžela rodičů,

      takže já bych to také viděla jako osvobozené

    • 15. 11. 2016 20:16

      .

      Re: OT darování najetku
      Já tam osvobození vidím

      Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny bezúplatné příjmy od příbuzného v linii vedlejší, pokud jde o ... dítěte manžela ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).