Hlavní navigace

Výpověď/úřad práce

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:83bc:----:----:----:----:----

    15. 11. 2016 13:00

    Dobrý den, prosím o radu. Do kolika dní se musím hlásit na úřadě práce po té co mám výpověď k poslednímu v měsíci. Našla jsem že do osmi dnů, taky jsem našla do tří pracovních dnů?? A co vše musím vzít sebou, zápočtový list - dostanu do ten den kdy končím, nebo kdy? Díky za odpovědi L.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2016 13:11

      RomanS (neregistrovaný) 90.182.131.---

      Re: výpověď/úřad práce
      Dobrý den,
      mám dojem, že na úřad práce se máte registrovat do 8 kalendářních dnů od data ukončení PP. Když to stihnete do tří prac. dnů, nic nezkazíte :). S sebou vezměte občanský průkaz a doklad o ukončení PP (výpověď) + pokud budete mít zápočťák, evidenční list důchodového pojištění a potvrzení o výši průměrného výdělku. V rámci úspory času můžete přijít i s vyplněnými formuláři z následujícího odkazu (alespoň se čtyřmi prvními):
      http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/formulareobcana
      Pokud budete žádat o podporu v nezaměstnanosti, nechte si od zaměstnavatele potvrdit i "Potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti".

    • 15. 11. 2016 13:13

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: výpověď/úřad práce
      Není vaší povinností se hlásit na ÚP.

      Pokud se přihlásíte do 3 pracovních dnů, zaregistrují vás ode dne následujícího po skončení PP. Zaregistrujete-li se později, tak od tohoto dne.

      Potřebné doklady:

      http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/navod#k16

      Potvrzení o zaměstnání by vám měl zaměstnavatel předat při ukončení PP. Požádejte mzdovou dopředu, aby vám na ten den pro ÚP připravila potvrzení o průměrném měsíčním příjmu. Dělá se jen na požádání.

    • 15. 11. 2016 13:13

      jasná. (neregistrovaný) 31.192.68.---

      Re: výpověď/úřad práce
      Pokud vznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti a chcete ji začít pobírat od následujícího dne od ukončení prac. poměru, musíte se na ÚP přihlásit do 3 dnů. Vemte si sebou výpověď, popř. i zápočtový list.

    • 15. 11. 2016 13:15

      VH

      Re: výpověď/úřad práce
      Kdy dostanete od zaměstnavatele zápočtový list, nevíme. Povinností zaměstnavatele je vydat vám jej v den skončení PP.
      Na ÚP se hlásit nemusíte, záleží na vás. Pokud ale o podporu požádáte do 3 pracovních dnů od skončení PP, podpora vám bude náležet ode dne následujícího po skončení PP.
      Okruh dokladů, které předkládáte, stanoví § 42 odst. 2 ZZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).