Hlavní navigace

Nájem prostoru nejnižší sazba

  • (neregistrovaný) 193.85.179.---

    16. 11. 2016 9:36

    Je možné pronajmout prostor k podnikání za 1 Kč?
    Právnická osoba (žena - jednatelka) vlastní budovu, chce pronajímat prostor k podnikání svému manželovi (osvč - vedlejší činnost).
    Najdu někde nejmenší stanovenou hodnotu za nájem za měsíc?
    Lze pronajímat za 1 Kč, nebo 10 Kč nebo 100 Kč za měsíc?
    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 11. 2016 11:46

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: Nájem prostoru nejnižší sazba
      Obávám se, že s tímto nepohodíte.
      Je nutné prostudovat ustanovení o ceně obvyklé, dále je třeba dodržet ustanovení o péči řádného hospodáře, co se týká ceny nájmu.
      Je nutné mít pořád na paměti, že jednatel společnost "spravuje" tak, aby nebyla poškozena.

    • 16. 11. 2016 12:20

      jana S (neregistrovaný) 193.85.179.---

      Re: Nájem prostoru nejnižší sazba
      Prosím ještě, a kde to můžu prostudovat? Podle kterého § by to mohl FÚ chtít dodanit? Děkuji.

    • 16. 11. 2016 18:46

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: Nájem prostoru nejnižší sazba
      Zákon o dani z příjmu - §23 odst 7

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).