Hlavní navigace

ŽL- vedlejší činnost - úřad práce

• (neregistrovaný) 77.48.3.---

18. 11. 2016 13:23

Zdravím vás, jsem teď v situaci kdy nevím, jaká volba by pro mne byla nejvhodnější. Dostala jsem výpověď ze zaměstnání (po 10 letech), nyní mi běží 2 mesíční výp.lhůta a mám již několik let živnostňák jen jako vedlejší činnost - daňové přiznání nepodávám, nevzniká mi povinnost.
    Od ledna chci být tedy na pracáku kvůli zp+sp, ale nevím, zda to s 'vedlejšákem' nějak nekoliduje.
    Mezitím si samozřejmě hledám práci a našla jsem zaměstnavatele, který by mě zaměstnal na ŽL, jednalo by se o výuku cizích jazyků, 3 hodiny týdně, takže se jedná o pár stovek přivýdělku.
    Mám/ budu mít nárok na podporu i ŽL, i když z něj nemám prakticky žádné příjmy?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 11. 2016 13:35

v.e.n.d.y.

Re: ŽL- vedlejší činnost - úřad práce
      Budete si muset vybrat, buď pozastavíte ŽL a budete brát podporu z výdělků v zaměstnání, bez možnosti si cokoliv přivydělat, dokud budete podporu brát, nebo ponechat ŽL, který se ale odchodem ze zaměstnání změní na hlavní činnost s povinnostmi platit zálohy SP a ZP a na UP Vás nezaregistrují. Přivydělávat si můžete až nebudete mít nárok na podporu, ale jenom jako zaměstnanec a jen do výše poloviny minimální mzdy, jinak Vás opět vyřadí z UP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).