Hlavní navigace

Překrývání příplatků - svátek o víkendu

• (neregistrovaný) 77.242.90.---

18. 11. 2016 17:54

Milé kolegyně a kolegové, omlouvám se, už mi to dneska nemyslí, proto prosím o radu a nakopnutí.
    Dělám vzorové případy placení mzdy a náhrady mzdy za práci ve svátek. Zamotala jsem se do situace, kdy svátek připadne na víkend a řeším jak se překrývají příplatky.
    Takže práce ve svátek o víkendu = náhrada za svátek NE, mzda za práci ve svátek ANO, příplatek 100% za práci ve svátek ANO, bude to i přesčas, tedy 25% za přesčas ANO.
    A jak s příplatkem (my máme v kol. smlouvě 55%) za práci o víkendu - ANO nebo NE? Já bych řekla, že ANO, ale ruku do ohně bych za to dneska nedala ...
    Děkuji všem za reakce.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 11. 2016 18:10

VH

Re: Překrývání příplatků - svátek o víke
      Příplatek za svátek musí být dohodnut, přednost má náhradní volno.
      Příplatek za práci v sobotu a neděli ANO.
      Nepíšete, v jakém rozsahu bude práci konat - bude to další směna?

• 18. 11. 2016 18:24

iva. (neregistrovaný) 77.242.90.---

Dobrý večer. Ano, příplatek za svátek bude dohodnut, zaměstnanec volno chtít nebude. Bude to mimořádná směna a mám rozpracované 3 případy - směna normální 7,5 hod., směna 10 hodin a směna 4 hodiny. Ve všechn případech to bude i práce přesčas.
      Zdá se to komplikované, ale na délku mimořádné směny u nás dle kol. smlouvy navazují další příplatky a benefity (nad rámec ZP). Bude-li směna 4 hod., další nároky (kromě ZP) zaměstnanec nemá, bude-li směna 7,5 hod., má nárok na 2 příplatky/benefity, bude-li směna delší, má nárok na 3 příplatky/benefity.
      Pokouším se rozpracovat jednotlivé případy detailně, protože vedení firmy se nezdá překrývání příplatků. Prostě by chtěli platit co nejméně.

• 18. 11. 2016 18:42

VH

Je třeba vysvětlit, že se jedná o samostatné nároky, které nevylučují jeden druhého, jeden není zahrnut v jiném apod. Ještě by se mohlo jednat o práci v noční době, a to ve ztíženém pracovním prostředí. To by k příplatku za svátek, přesčas a práci v SO/NE přistoupily ještě tyto dva další.

• 18. 11. 2016 18:56

iva. (neregistrovaný) 77.242.90.---

Děkuji za reakci, noční se nás naštěstí netýká a ztížené pracovní prostředí také ne. Nicméně tam bych o překrývání nepochybovala.
      Ale ten svátek o víkendu mi dal zabrat. Já zastávám názor viz výše, tedy že překrývání SV+VÍKEND = ano.
      Vedení firmy se k tomu staví "prý z logiky věci", podle nich je buď svátek nebo víkend ... podobně jako může být člověk buď na nemocenské nebo čerpat dovolenou, obojí naráz nelze.
      Přeji hezký víkend - nepracovní a bez svátku. :-)

• 18. 11. 2016 20:57

v.e.n.d.y.

Vyveďte šéfy z omylu, klidně může být svátek i o víkendu. Nemocenská a dovolená to je jiné téma, tam je to bud a nebo :-) Také hezký vkend

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).