Re: daň.evidence-mont.hala ze zásob
Ano, ale dala jste do výdajů něco, co v okamžiku použití pro své podnikatelské účely přestává být zbožím a stává se součástí dlouhodobého majetku.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
21. 11. 2016 11:52
Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit? Fyzická osoba vedoucí daňovou evidenci, plátce DPH. V listopadu letošního roku pořídí rozloženou plechovou halu jako zásobu na sklad. Na konci roku hodnotu bez DPH bude vést na skladových kartách. Příští rok ji buď za a)prodá nebo za b)postaví mont. halu pro své podnikání. Letos nákup zaúčtuji jako daňový výdaj, zaplatil hotově. V příštím roce při prodeji zaúčtuji jako daňový příjem, ale co když se rozhodne halu v příštím roce postavit? Bude to majetek na odpisy, když už ve výdajích jednou hala je jako zásoba? V daňové evidenci přece žádná aktivace majetku neexistuje.
díky za rady