Hlavní navigace

Vedlejší příjem zaměstnanec

  • 46.234.99.---

    24. 11. 2016 11:16

    Dobrý den,

    chci se zeptat, když zaměstnanec, který si vydělává 22 000,- měsíčně po dobu 5 let, dostane jednorázovou odměnu za zprostředkovaní prodeje bytu ve výši 120 000,-. Jak musí tuto odměnu zdanit? Musí mít na to ŽL.

    -Bude platit 15% ze 120 000,-?
    - Bude si moci uplatnit paušál ve výši 60% a potom zaplatit 15% ze 40%?
    - neovlivní tento jednorázový příjem jeho odvody na budoucí zdravotní a sociální, tzn. jestli nebudou vyšší?

    Díky za info

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 11. 2016 14:22

      katka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

      Re: vedlejší příjem zaměstnanec
      Musí podat DP, kde to uvede do § 10. Výdaje pouze skutečné, ne paušál. Odvody se toho netýkají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).