Hlavní navigace

Montáž a dodání hasících přístrojů x PDP

  • (neregistrovaný)

    25. 11. 2016 9:16

    Dobrý den,
    prosím, je v režimu PDP dodání a montáž přenosných hasících přístrojů?
    Firma v oblasti BOZP nám fakturuje toto dodání a montáž, rozmístění,zavěšení a montáž hasících přístrojů na stavbě, s dph 21 %.
    Tuto službu my jako stavební firma dále fakturujeme konečnému odběrateli, kterému provádíme rekonstrukci objektu.

    Pročetla jsem diskuze a nenašla jsem, zda montáž práškových a sněhových has. přístrojů spadá do PDP.

    Děkuji moc všem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2016 9:25

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: Montáž a dodání hasících přístrojů x
      Řekla bych, že Vám to vystavili správně. Nebo kam by to patřilo v Cz-CPA 41-43?
      Jestli je to součást dodávky, kterou fakturujete v RPDP, tak to nevadí. Když nakoupíte materiál na rekonstrukci, tak ho taky nakupujete s DPH.

    • 25. 11. 2016 10:07

      DePro (neregistrovaný)

      Re: Montáž a dodání hasících přístrojů x
      V Cz-CPA by patřilo asi do 43.22.11 , nemůžu nikde najít, zda spadá do PDP.
      Právě, nevíme, zda máme fakturovat v režimu PDP.
      Nebo bez PDP.

      Když nakoupíme materiál, nakupujeme s dph, fakturujeme včetně montáže a stav. prací v RPDP.
      Když nakupujeme materiál s montáží od dodavatele, tzv. kooperace, vždy nám dodavatel fakturuje v RPDP, my dále v RPDP.

      Toto je první faktura s montáží bez RPDP.

      Proto jsem se zde dotázala na radu.

    • 25. 11. 2016 10:15

      Maxx (neregistrovaný)

      Re: Montáž a dodání hasících přístrojů x
      Píšete, že jde o přenosné hasicí přístroje. To jsem v 43.22.11 nenašla. Pokud máte pochybnosti - konzultujte to s dodavatelskou firmou nebo s nějakým Vaším odborným pracovníkem.
      Já bych řekla, že to je dobře.

      Vám na tom vadí to, že to je s montáží a není to RPDP?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).