Hlavní navigace

Osobní auto z Německa

• (neregistrovaný) 2a00:1028:919c:----:----:----:----:----

25. 11. 2016 13:02

Dobrý den, potřeboval bych poradit od někoho zkušenějšího. Firma, plátce DPH, zakoupila v Německu osobní auto, zánovní, nemá ještě najeto 5 000 km. tudíž musela zaplatit v Německu DPH. Dostala fakturu v EUR. Údajně musí zaplatit DPH i v Česku. Fakturu máme ze září letošního roku. Mohl by mi někdo prosím poradit jak postupovat, a kam co zapsat do kontrolního hlášení a do formuláře DPH? Děkuji moc.....

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2016 13:34

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: Osobní auto z Německa
      podle mě jste měli dát svoje dič a faktura měla být bez daně a vy zdanit na ř. 3 a pokud máte nárok na odpočet tak ř. 43, do KH A2

• 25. 11. 2016 13:47

PavelSaf (neregistrovaný) 2a00:1028:919c:----:----:----:----:----

Super, děkuju. První problem vyřešen :-) Němci nám DPH vrátí, v tom není problem. Ale musíme zaplatit DPH v Česku, protože auto ještě nemá najeto 6000 km. A pak si zase nárokovat odpočet. Nevíte kam to DPH zaplatit a kurzem kterého dne? Podle faktury ? Nebo podle dne zaplacení?

• 25. 11. 2016 14:04

IrenaH (neregistrovaný) 79.127.228.---

pošlete na FÚ tiskopis "Hlášení podle § 19..... o pořízení nového dopravnho prostředku z EU" + FA.. Vypočtete DPH z faktury (záleží jaký používáte kurz) a DPH odvedete na účet 705-... Já mám ještě zkušenost s odborem dopravy, kterému musíme prokázat, že bylo DPH uhrazeno. Takže moje práce ještě nekončí - vždy se domluvím se správkyní, že jakmile je DPH připsáno na účet FÚ, tak musím osobně za správkyní, která mi potvrdí úhradu DPH do formuláře "hlášení", jenž jsem jim zaslala. A až následně s tímto pak můžeme teprve na odbor dopravy....

• 25. 11. 2016 14:08

IrenaH (neregistrovaný) 79.127.228.---

Ještě doplním - fakturu si pak zaúčtujete v režimu revers charge, jak psala paní Jana... Zaplacením DPH za auta budete mít na FÚ "přeplatek" na DPH a o vypořádání je lepší se domluvit s FÚ - nechat vrátit na Váš účet nebo o to můžete ponížit DPH z přiznání...

• 25. 11. 2016 14:17

PavelSaf (neregistrovaný) 2a00:1028:919c:----:----:----:----:----

Děkuji za perfektní vysvětlení :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).