Hlavní navigace

Opravne DAP?

• (neregistrovaný) 78.102.191.---

25. 11. 2016 13:03

Dobry den, moc prosim o radu, prisel mi dopis z pojistovny, ze mi v predeslem dopise uvedli spatne castku zaplacenou za zivotni pojisteni (samozrejme jsem to podala v radnem DAP). Myslim dobre,ze musim udelat opravne DAP?Jak se to vyplnuje, aby mi vyslo, ze mam vratit FU rozdil?Prilohou bude kopie radneho DP a original dopisu od pojistovny, ze ano?
    Dekuji moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2016 14:38

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Re: Opravne DAP?
      Podáváte dodatečné přiznání, opravné se jmenuje to, kterým provádíte opravu ve lhůtě pro podání řádného přiznání.
      Řádné přiznání jsem nikdy jako přílohu nedávala, to přece na FÚ už mají.
      Dala bych jako přílohu ten dopis od pojišťovny.

• 25. 11. 2016 14:52

Ivettt (neregistrovaný) 78.102.191.---

Děkuji moc, když tedy dodatečné, tak jak se prosim vyplnuje?V hlavičce se zaskrtne dodatedne, den zjisteni duvodu a vsechny radky stejne jako u radneho jen pojisteni jinak a navic se vyplni oddil 6(pro dodatecne priznani),vyjde mi zde vraceni FU 60 Kc, jenze dole na poslednim radku se mi zobrazuje castka kterou mel spravne vratit FU( vratil mi ze radneho o tech 60 kc vice) to mam nejak upravovat?Moc děkuji za radu.

• 28. 11. 2016 9:46

DV. (neregistrovaný) 185.16.181.---

To neopravujte, řádky tam na to nejsou. Zaměřte se pouze na částku rozdílu z oddílu č.6 a tu doplaťte jak píšete.

• 28. 11. 2016 13:04

Ivettt (neregistrovaný) 78.102.191.---

moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).